Jak znaleźć unikatowe pojazdy w Mafia: Edycja Ostateczna - ukryte samochody Lost Heaven

Mafia: Edycja Ostateczna nie kończy się na samej historii fabularnej. Twórcy gry oddali nam do dyspozycji tryb jazdy dowolnej, w której mamy możliwość swobodnego zwiedzania Lost Heaven i okolic. Po całym mieście zostały porozrzucane różne aktywności, zadania i znajdźki do kolekcjonowania – między innymi unikatowe ukryte samochody i pojazdy, których lokalizacje znajdziesz w poniższym poradniku.

#0 – Motorówka

Motorówka - Mafia Ukryte pojazdy

Mało osób wie, ale jednym z ukrytych pojazdów w Mafia: Edycja Ostateczna, jest motorówka. Dostęp do niej jest trochę nietypowy – nie stoi bowiem przy brzegu, a kursuje według stałej trasy. By się do niej dostać, musimy przybyć na miejsce oznaczone na mapie i wejść na znajdujący się w pobliżu pomost.

Motorówka - lokalizacja

Stajemy na pomoście i wypatrujemy nadpływającej łodzi. W odpowiednim momencie musimy zbiec z platformy i wskoczyć na motorówkę – gdy się na niej znajdziemy, będziemy mogli przejąć stery i do woli eksplorować wody okalające Lost Heaven.

Mafia - motorówka ukryte pojazdy

Skok może nie udać się za pierwszym razem, ale nie jest to problem – za około dwie minuty motorówka powinna pojawić się ponownie.

#1 - Crazy Horse

Crazy Horse hot rod - mafia samochody ukryte

Jeden z bardziej interesujących samochodów w grze Mafia: Edycja Ostateczna. Crazy Horse to hot rod z krwii i kości – nie skręca, nie hamuje i ma milion koni mechanicznych. By zdobyć to cudo amerykańskiej myśli technicznej lat 30 XX w. musimy poczynić 3 kroki.

Lokacja razy horse Mafia

Zebrać notatkę ze stołu bilardowego w barze Salieri i udać się do odpowiedniej budki telefonicznej, gdzie odbierzemy resztę instrukcji. 

Budka telefoniczna Crazy Horse Mafia

Otrzymamy zadanie przewiezienia Crazy Horse do punktu docelowego, w określonym czasie. Jeżeli nam się uda samochód trafi do naszego garażu i będziemy mogli się nim swobodnie poruszać.

#2 - Smith Moray

Smith Moray - Mafia

Starzy fani serii mogą kojarzyć ten samochód z gry Mafia II - Jest szybki, zwrotny i czerwony. Smith Moray bardzo przyjemnie się prowadzi i bez wątpienia można go zaliczyć do listy najlepszych samochodów w Mafia: Edycja Ostateczna.

Smith Moray - lokacja

Udajemy się na piętro baru Salieri, do pokoju planowania (tego z wielką mapą na tablicy) i czytamy karteczkę, leżącą na stole z pizzą. 

Smith Moray - Mafia - Ukryte samochody lokacja

Dalej jedziemy do budki telefonicznej, znadującej się w miejscu oznaczonym na mapie (niedaleko magazynu Salieri) i odbieramy zadanie dostarczenia uszkodzonego samochodu do mechanika. Ale jest haczyk, a właściwie dwa – mamy tylko kilka minut, poza tym z samochodu wycieka paliwo i musimy zatrzymywać się na obowiązkowe tankowanie. Smith Moray przechodzi w nasze posiadanie po ukończeniu zadania.

#3 – Waybar

Waybar - Mafia: Edycja Ostateczna

Waybar to dziwny motor/skuter, który jest szybki, ale bardzo źle się prowadzi i przy niskich prędkościach jest bardzo niestabilny. Nam zbytnio do gustu nie przypadł – ale jest w grze, więc i w naszym poradniku.

Waybar - lokalizacja

W tym wypadku także udajemy się do pokoju na piętrze baru Salieri i czytamy karteczkę leżącą na stole niedaleko rewolweru. 

Budka telefoniczna - Mafia

Następnie udajemy się do kolejnej budki telefonicznej i odbieramy zadanie. Po jego ukończeniu, ten „wspaniały” środek transportu przechodzi w nasze posiadanie.

#4 – Mutagen (elektryczny!)

Mutagen - elektryczny samochód Mafia

Wreszcie jakaś ciekawa pozycja na naszej liście. Mutagen to całkowicie elektryczny samochód, wyglądem przypominający dzieło samego Tesli. Genialnie przyśpiesza i nawet nie najgorzej się prowadzi – no i ten świetny wygląd. 

Mutagen mafia lokalizacja

Standardowo – udajemy się do baru Salieri i szukamy notatki znajdującej się na jednym ze stolików przy barze. Następnie jedziemy do (oznaczonej na mapie ze zrzutu ekranu) budki telefonicznej, w pobliżu tamy. 

Mafia - Lokalizacja ukrytego samochodu

Na miejscu otrzymamy zadanie przejechania punktów kontrolnych, w ściśle określonym czasie. Nie będę kłamał – to może być wyzwanie. Tor jest długi i ma kilka niespodzianek, które mogą nas skutecznie wyeliminować i zmusić do ponownego rozpoczęcia zadania. Gdy już skończymy, Mutagen staje się naszą własnością i jest dostępny w garażu przy barze Salieri.

#5 – Brubaker

Mafia - Brubaker - ukryty samochód wyścigowy

Podobne auto mieliśmy już okazję prowadzić w czasie przechodzenia głównego wątku fabularnego. Brubaker to prawdziwy bolid, który daje dużo frajdy podczas jazdy. By otrzymać go na własność, musimy wykonać kilka standardowych kroków. 

Mafia - brubaker lokalizacja

Udajemy się do baru Salieri i w pokoju planowania, na piętrze, zbieramy notatkę znajdującą się na stole w głębi pokoju. Następie jedziemy do budki telefonicznej niedaleko cmentarza i odbieramy zadanie. 

Mafia: Edycja Ostateczna - ukryty samochód

Musimy szybko podmienić kilka samochodów wyścigowych, mieszcząc się w określonym czasie. Jeżeli nam się uda, ostatni z nich przechodzi w nasze posiadanie.

Mafia - ukryty pojazd poradnik

To nie wszystkie sekrety i atrakcje jakie skrywa przed nami tryb free ride w Mafia: Edycja ostateczna. Sprawdź inne nasze poradniki jeżeli skończyłeś wątek fabularny i szukasz dodatkowych aktywności w trybie jazdy dowolnej.