Phasmophobia nie wykrywa mikrofonu. Jak naprawić rozpoznawanie mowy?

Rozpoznawanie mowy w Phasmophobia to najciekawszy aspekt rozgrywki w grze studia Kinetic Games. Posiadanie mikrofonu jest niezbędne, żeby w pełnym zakresie cieszyć się możliwościami, jakie oferuje ten „symulator łowców duchów”. Sprawdź jakie są najczęstsze problemy z rozpoznawaniem mowy i dlaczego Phasmophobia nie wykrywa mikrofonu. 

Rdzeń rozgrywki w Phasmophobia bazuje na mechanice rozpoznawania mowy, opartej na połączeniu gry z systemem rozpoznawania mowy w systemie Windows. Takie podejście do sprawy, daje nam możliwość rzeczywistej konwersacji z duchem, w której my zadajemy pytania, a zjawa odpowiada. Niestety, jak na ironię - w grze, w której lwia cześć rozgrywki opiera się na sprawności mikrofonu i komunikacji głosowej – Phasmophobia cierpi na problemy z rozpoznawaniem mowy, oraz często nie wykrywa mikrofonu. Spróbujemy teraz podać możliwe rozwiązania problemu – Phasmophobia nie wykrywa mikrofonu – i rozwiążemy kłopoty z rozpoznawaniem mowy w grze. Podpowiemy jak ustawić mikrofon.

phasmophobia rozpoznawanie mowy Ghost

Phasmophobia rozpoznawanie mowy – jak skonfigurować, żeby gra nas słyszała - jak ustawić mikrofon

Przed rozpoczęciem rozgrywki w Phasmophobia, musimy upewnić się, że funkcja rozpoznawania mowy została poprawnie włączona. W tym celu – przed uruchomieniem gry - należy przejść do funkcji rozpoznawania mowy w systemie Windows i należycie ją skonfigurować, tak samo, jak gdybyśmy chcieli normalnie z niej korzystać, poza grą w Phasmophobia. Jeżeli pragniemy grać w języku angielskim i rozmawiać z duchami po angielsku, konieczne będzie pobranie odpowiedniego pakietu językowego i zmiana języka wyświetlania w systemie Windows na angielski. Dopiero wtedy będziemy mogli uruchomić grę Phasmophobia i cieszyć się rozmową z duchami. 

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy rozpoznawanie mowy Phasmophobia zostało skonfigurowane poprawnie, możemy zajrzeć do ustawień gry i uruchomić test. Gra poprosi nas o wypowiedzenie prostego zdania i wskaże, czy nas zrozumiała. Niestety i tutaj Phasmophobia nie ustrzegła się problemów. Zaimplementowany w ustawieniach test rozpoznawania mowy działa - ale nie zawsze. Toteż trudno traktować go jako supermiarodajne narzędzie. Osobiście zdarzały mi się sytuacje, w których test sygnalizował, że gra mnie nie rozumie, a mimo to mogłem do woli rozmawiać z duchami. Dlatego najlepiej jest sprawdzić to w grze – poprzez Spirit Box lub Ouija Board

phasmophobia nie wykrywa mikrofonu

Phasmophobia nie wykrywa mikrofonu – jak naprawić?

Zastanawiasz się, dlaczego mikrofon w Phasmophobia nie działa? Z racji technicznego niedopracowania gry, przyczyn jest wiele. Znane są głosy, jakoby to użycie kombinacji ALT+TAB miałoby wyłączać działanie mikrofonu w grze, toteż nie zaleca się korzystane z tego skrótu klawiszowego w trakcie gry w Phasmophobia. Kolejną przyczyną, z powodu której mikrofon w Phasmophobia nie działa, jest glitch powodujący problem z mikrofonem, jeśli aplikacja Steam została uruchomiona jako administrator. Aby temu zapobiec, we właściwościach aplikacji Steam, należy odznaczyć opcję uruchamiania jako administrator. 

Phasmophobia jak ustawić mikrofon windows 7

W sytuacji, gdy twój problem dotyczy tego, jak ustawić mikrofon Phasmophobia w Windows 7 - wszystkie powyższe rozwiązania powinny się sprawdzić w każdej popularnej wersji systemu Microsoftu, także Windows 7.

Jeżeli po sprawdzeniu powyższych rozwiązań, dalej twój mikrofon w Phasmophobia nie działa, sprawdź czy sam mikrofon jest właściwie rozpoznawany przez system Windows. Jeżeli tak, upewnij się, że pozostałe urządzenia nagrywające są wyłączone. Rozpoznawanie mowy w Phasmophobia to najmocniejsza cecha produkcji – po sprawdzeniu wszystkich punktów podjętych w tym poradniku, powinieneś móc w pełni cieszyć się rozgrywką i polowaniem na duchy.