Nowa mapa w Phasmophobia - zwiedziliśmy Więzienie

Nowa mapa do Phasmophobia wprowadza klimatyczne więzienie, które może straszyć na wiele różnych sposobów. Nowa lokacja rozmiarem prawie dorównuje Asylum – jest jednak dużo bardziej klimatyczna i zróżnicowana.  Zwiedziliśmy więzienie w Phasmophobia i sprawdziliśmy, co nowa mapa ma do zaoferowania.

nowa mapa w Phasmophobia więzienie

Prison to nowa mapa, która 28 listopada zawitała do bety Phasmophobia. Zabiera nas do opuszczonego więzienia, które może pochwalić się dwoma, niezwykle zróżnicowanymi piętrami i masą unikalnych pomieszczeń. Tutaj nie ma monotonii – każdy fragment nowej mapy urządzony jest z niezwykłą starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły, których trudno byłoby się spodziewać przy tak dużej liczbie pomieszczeń. Dwa piętra skrywają naprawdę wiele pokoi – znalezienie Ghost Room w tak dużej lokacji, może być wyzwaniem.

więzienie Phasmophobia nowa mapa

Nowa mapa Phasmophobia – więzienie robi wrażenie 

Więzienie w Phasmophobia to mapa zrobiona z dużą dbałością o szczegóły – twórcy z Kinetic Games postarali się o dokładnie odwzorowanie więzienia, toteż nie uświadczymy tutaj pustki, na którą cierpiało Asylum. Nowa mapa w Phasmophobia to prawdziwe więzienie - jest spacerniak, kilka oddzielnych bloków z celami, masa krat i więzienny szpital, który przyprawia o ciarki. Gdy dodamy do tego naprawdę świetnie wykonane tekstury i nową paczkę dźwięków w Phasmophobia, dostajemy kompletną mapę. Więzienie to naprawdę solidny kawał aktualizacji – aż chce się szukać duchów. 

Phasmophobia więzienie nowa mapa

Więzienie w Phasmophobia – w zależności jaki Ghost Room wylosujemy – może stanowić mniejsze lub większe wyzwanie. Nowa mapa jest pełna ślepych zaułków, które skutecznie odetną drogę ucieczki przed duchem. Okazjonalnie trafimy także na duże, otwarte przestrzenie, gdzie próżno szukać jakiejkolwiek kryjówki. Jeśli poprzednie mapy były dla ciebie zbyt proste, zajrzyj do więzienia. Znalezienie Ghost Room może zająć całe wieki błądzenia po odległych zakamarkach mapy. Szczególne wrażenie robi więzienna stołówka, która jest naprawdę pokaźnych rozmiarów – możemy ją podziwiać w pełnej okazałości, korzystając z obserwacyjnej „kładki” dla strażników.

nowa mapa Phasmophobia

Żeby zajrzeć do Więzienia konieczny jest udział w becie

Aktualnie, żeby moc korzystać z nowej mapy w Phasmophobia, konieczne jest przejście do wersji beta - możemy to zrobić we właściwościach gry na Steam. Uruchomienie bety daje nam dostęp nie tylko do więzienia w Phasmophobia, ale także do szeregu innych nowości, które nie znalazły się jeszcze w finalnej wersji gry. Takich jak m.in. inna mechanika termometru, który jest nieco mniej czuły na zmiany temperatury otoczenia. Dirty water także zdaje się być poprawione i buguje się dużo rzadziej niż wcześniej. Drobnym problemem na nowej mapie wydają się być schody – bowiem niektóre modele duchów nie są w stanie się po nich poruszać. 

Więzienie - Mapa do Phasmophobia

Poniżej prezentujemy kompletną mapę Więzienia, wykonaną przez użytkowniczkę Reddita - u/sedatedartist. Mapa więzienia posiada także zaznaczone wszystkie kamery, włączniki prądu i miejsca, w których możemy spodziewać się tablicy Ouija Board.

Phasmophobia wiezienie mapa

Nowa mapa w Phasmophobia ma sporą szansę na stanie się numerem jeden. Szczegółowe lokacje są niezwykle klimatyczne i dostarczają masę zabawy podczas polowania na duchy. Miejmy nadzieję, że studio Kinetic Games wejdzie na drogę intensywnego rozwoju i zadba o częstsze dodawanie dużych aktualizacji do Phasmophobia.

Redakcja

GameSouls.pl to portal powstały w 2020 roku, od podstaw budowany przez graczy dla graczy. Tworzymy poradniki, recenzje oraz publicystykę o grach i dziełach popkultury. Wszystko bez banerów reklamowych na całe strony.