w

Jak włączyć konsolę w CS GO

Konsola w CS GO umożliwia korzystanie z wielu komend, pozwalających na znaczne manipulowanie ustawieniami gry. W poniższym tekście odpowiemy na pytanie jak włączyć konsolę w CS GO, by w pełni wykorzystać potencjał ustawień.

Zanim odpowiemy na pytanie o konsolę, przybliżymy nieco jej istotę i wyjaśnimy do czego właściwie ona służy. W najprostszym rozumieniu, jest to coś w rodzaju wiersza poleceń, gdzie za pośrednictwem specjalnych komend (poleceń), przekazujemy grze, co ma dla nas zrobić. Konsola w CS GO umożliwia nam ustawianie parametrów, takich jak czułość myszy czy rozmiar i kolor celownika, może także posłużyć do uruchomienia wyświetlania bardziej szczegółowych informacji na ekranie – jak licznik klatek na sekundę czy aktualne opóźnienie (ping).

Konsola w CS GO jest właściwie niezbędna, jeżeli mamy w planach zarządzanie własnym serwerem lub hostowanie prywatnej gry ze znajomymi. To za jej pośrednictwem możemy ustawić ilość botów (lub ich brak), czas rundy, rozgrzewkę i całą resztę parametrów rozgrywki. Dzięki konsoli mamy możliwość idealnego dopasowania danej sesji rozgrywki do naszych potrzeb – nie da się tego bez niej osiągnąć, bo domyślnie serwowany wachlarz ustawień jest zbyt ubogi, by odkryć wszystkie możliwości modyfikacji parametrów gry.

konsola jak wlaczyc cs go

Jak włączyć konsolę w CS GO? – sprawa jest bajecznie prosta

Domyślnie w większości gier – a zwłaszcza w przypadku gier od Valve – włączyć konsolę można za pośrednictwem klawisza tyldy (~). Jednak po świeżej instalacji CS GO, domyślne ustawienia gry uniemożliwiają dostanie się do konsoli w ten sposób. Żeby włączyć konsolę w CS GO, zanim przejdziemy do naciskania tyldy (~), musimy ją odblokować w ustawieniach gry.

Aby włączyć konsolę w CS GO musimy wejść do ustawień. W tym celu na przechodzimy do „Opcji”, a następnie do zakładki „Ustawienia gry”. Szukamy pola „Włącz konsolę (~)” i zaznaczamy przy nim opcję – „TAK”. Od tego momentu konsola będzie pokazywana i chowana po każdym naciśnięciu tyldy (~)  – klawisza znajdującego się w prawym górnym rogu klawiatury.

Już wiesz jak włączyć konsolę w CS GO. Pamiętaj jednak, by w pełni wykorzystać jej potencjał, musisz znać komendy, jakie obsługuje.

Napisane przez Redakcja

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak wgrac config w cs go office

Jak wgrać config do CS GO?

cyfrowa dystrybucja gier

Cyfrowa dystrybucja gier – czy to krok w dobrą stronę?