Jak działa krucyfiks w Phasmophobia? Jak bronić się przed duchem?

Jak działa krucyfiks w Phasmophobia? Jeżeli grasz w najnowszą grę studia Kinetic Games, na pewno zadajesz sobie to popularne pytanie. Krucyfiks jest jednym z głównych elementów wyposażenia pogromców duchów, który może okazać się kluczowy w krytycznych momentach. Jednak, aby poprawnie wykorzystać potencjał krucyfiksu, trzeba zapoznać się z podstawami - jak działa krucyfiks w Phasmophobia. 

jak działa krucyfiks phasmophobia - ciemny korytarz

Razem ze znajomym łowcą duchów przeszukujesz nawiedzony farmhouse. Światło lampy UV powoli wędruje po ścianach obskurnego wnętrza, kiedy szukacie śladów paranormalnej kreatury. Z ust bucha wam para, termometr wskazuje minus 11 stopni Celsjusza, a spirit box wydaje z siebie skrzekliwe „too late”. W budynku gaśnie prąd, a światło latarek zaczyna złowrogo migać – przed wami stają rozkładające się zwłoki z zakrwawionym sierpem w ręku.  Rzucasz krucyfiks na podłogę i… giniesz potworną śmiercią - w akompaniamencie krzyków przerażenia wydawanych przez resztę drużyny. Umierasz, zastanawiając się - jak działa krucyfiks w Phasmophobia, że kolejny raz nic wam nie pomógł. 

jak działa krucyfiks w Phasmophobia - wyłącznik prądu

Phasmophobia krucyfiks - jak działa?

Krucyfiks w Phasmophobia posiada masę właściwości, które okażą się pomocne w starciu z poszczególnymi duchami. Jednak, aby wyciągnąć z niego pełen potencjał, należy używać go w ściśle określony sposób. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak działa krucyfiks w Phasmophobia, to prawdopodobnie już miałeś problem z jego użyciem w grze. Krucyfiks w Phasmophobia to potężne narzędzie, które może przesądzić o sukcesie lub totalnej porażce w wykonywaniu zadań we wnętrzu nawiedzonej lokacji. Mimo całego potencjału krucyfiksu, może się on okazać zupełnie bezużyteczny, jeżeli będzie użyty w niewłaściwy sposób, wbrew zasadom jak działa krucyfiks w Phasmophobia.

duch demon stojący w progu

Jak działa krucyfiks w Phasmophobia? A tak, że jest zupełnie bezużyteczny, jeżeli trzymasz go w ręce. Dokładnie – wymachiwanie krucyfiksem wprost przed facjatą Demona, który przeszedł w fazę hunt i idzie prosto na ciebie, zupełnie nic nie da. Jeżeli chodzi o krucyfiks w Phasmophobia, to wyczucie czasu i miejsca ma kluczowe znaczenie. Brak wiedzy o tym, jak działa, skazuje cię na pewną śmierć. Krucyfiks w Phasmophobia służy głównie do tego, by powstrzymać ducha przed wejściem w fazę polowania (hunt). Nie ważne jak bardzo zmieszałeś ducha z błotem, nie ważne jak bardzo go rozwścieczyłeś - jeżeli użyjesz krucyfiks w odpowiednim momencie, duch was nie zaatakuje, a wy będziecie przez chwilę bezpieczni. 

Krucyfiks w Phasmophobia służy głównie do tego, by powstrzymać ducha przed wejściem w fazę polowania (hunt). Jeśli znalazłeś prawdopodobne miejsce spawnu ducha, rzuć w to miejsce krucyfiks. Kiedy latarki zaczynają migać i duch już wszedł w fazę hunt, a ty wcześniej nie rzuciłeś krzyża w odpowiednie miejsce, krucyfiks w Phasmophobia staje się bezużyteczny. 

jak działa krucyfiks w Phasmophobia - krucyfiks w ręce

Jak używać krucyfiksu? Wyczucie czasu ma kluczowe znaczenie

Jeżeli przegapiłeś pierwsze sekundy, kiedy latarki zaczynają migać i duch już wszedł w fazę hunt, krucyfiks w Phasmophobia staje się bezużyteczny i wymachiwanie nim przed szarżującym duchem nic nie da. Tłumacząc jak działa krucyfiks, musimy także wspomnieć o jego zasięgu. Jeżeli podczas wchodzenia w fazę polowania (hunt) duch będzie znajdował się dalej niż 3 metry od rzuconego krucyfiksu (nawet jeżeli użyjemy go we właściwym momencie), ten nic nam nie da. Wyjątkiem jest Banshee – ten duch jest wrażliwy na krucyfiks nawet jeżeli znajduje się 5 metrów od niego.

Wiesz już jak działa krucyfiks w Phasmophobia, możesz więc ponownie uderzyć w progi nawiedzonej szkoły i spróbować nie dać się zjeść Demonowi. Survival horror studia Kinetic Games to wiele nawiedzonych lokacji i jeszcze więcej rodzajów duchów. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnej aktualizacji i napływu masy nowej treści.