Dead by Daylight Kiedy pojawia się klapa? Kiedy w dbd pojawia się właz?

Klapa (Właz) w Dead by Daylight może znacznie zmienić przebieg rozgrywki. Jest także spora szansa, że będzie ona ostatnią deską ratunku w sytuacji, gdy w grze pozostał już tylko jeden ocalały. W poniższym poradniku odpowiemy na pytanie, kiedy pojawia się klapa w Dead by Daylight i jak ją znaleźć.

Dead by Daylight potrafi być prawdziwym wyzwaniem – bez względu na to, po której stronie zagramy. Zarówno Zabójca, jak i Ocalali mają przed sobą niełatwe zadania, których powodzenie zależy od wielu czynników. Gra jest dosyć mocno złożona – poza bogatym wachlarzem perków, do dyspozycji mamy także wiele przedmiotów i elementów otoczenia, które są w stanie dość znacznie zmienić kształt rozgrywki. Jednym z kluczowych elementów jest Hatch. Kiedy pojawia się klapa w Dead by Daylight?

właz dead by daylight

Dead By Daylight Kiedy pojawia się klapa? – zasada jest prosta

Klapa pełni bardzo ważną rolę. Stanowi ona alternatywny sposób ucieczki dla Ocalałych, może także posłużyć do przyśpieszenia końca rozgrywki, w sytuacji gdy pozostał tylko jeden Survivor, a Zabójca ją zamknie. Jak ją znaleźć? Zasada jest prosta – klapa pojawia się zawsze, jeżeli liczba naprawionych generatorów, jest o jeden większa niż liczba Ocalałych pozostających przy życiu. Dla przykładu – jeżeli przy życiu pozostało 3 ocalałych, a naprawiliśmy 4 generatory, klapa się pojawi. Właśnie wtedy w dbd pojawia się właz.

właz dead by daylight

Nie znaczy to, że od razu będzie się można nią ewakuować. Klapa w Dead By Daylight pozostanie zamknięta, do momentu, w którym żywy będzie tylko jeden ocalały. Może on wtedy odnaleźć Właz i skorzystać z alternatywnego sposobu ucieczki, bez potrzeby uruchamiania reszty generatorów i otwarcia bram. Istnieją jednak okoliczności, kiedy po pojawieniu się klapy w Dead by Daylight, możemy ją otworzyć, gdy żyje więcej niż jeden ocalały. Otwartą klapę można też zlokalizować po charakterystycznym dźwięku, który słychać w jej pobliżu. Wiemy już dbd kiedy pojawia się właz.

Klucz i klapa w Dead by Daylight

Klucz jest tutaj istotnym elementem. Szczegółowo, ten element opisujemy w innym poradniku. Na razie – dość powiedzieć, że klucz pozwala nam otworzyć klapę w każdym momencie, jeśli tylko ta się pojawi. Mamy wtedy ściśle ograniczony czas, w jakim drużyna Ocalałych może się przez nią ewakuować (zwykle kilkadziesiąt sekund) – nie zmienia to faktu, że to świetny i satysfakcjonujący sposób na wykiwanie Killera i wcześniejsze zakończenie rozgrywki.

Wiesz już kiedy pojawia się klapa w Dead By Daylight. Jest ona skutecznym sposobem ucieczki, który pozwala zmienić bieg rozgrywki. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy skupić się tylko na niej. Właz należy traktować bardziej jako failsafe – element ostatecznego ratunku, kiedy naprawy generatorów nie wychodzą, a poszczególni członkowie drużyny ocalałych padają jak muchy.