Zjawa DBD - Rin Yamaoka (The Spirit)

Dead By Daylight może się pochwalić bogatym wachlarzem zabójców, zróżnicowanych pod względem oferowanego uzbrojenia oraz stopniem umiejętności wymaganych do sprawnej ich obsługi. Zjawa w DBD (The Spirit) należy do tej grupy zabójców, która jest nieco trudniejsza do opanowania.

Zjawa w Dead By Daylight to jeden z najbardziej niebezpiecznych zabójców w grze. The Spirit może siać prawdziwe spustoszenie w szeregach ocalałych, jeśli w pełni wykorzysta potencjał swoich umiejętności. Mocniejsze strony Zjawy w DBD, to szybka prędkość poruszania się, która pościgi za Ocalałymi czyni nieco łatwiejszymi. Przydatna jest także możliwość czasowego przenoszenia się do świata duchów, co pozwala sprawne i niezauważone przemieszczanie się po mapie.

zjawa dead by daylight spirit

Zjawa w Dead By Daylight - Perki

Zjawa trafiła do DBD wraz z aktualizacją CHAPTER IX: Shattered Bloodlines. Jak reszta zabójców, posiada 3 unikalne perki. Są to:

  • Duchowa furia: Po zniszczeniu 4/3/2 palet, kolejna paleta zostanie zniszczona automatycznie, nadal jednak nasza Zjawa będzie cierpieć na chwilowy efekt ogłuszenia.
  • Klątwa Nawiedzona Ziemia: Na mapie pojawiają się dwa totemy pułapki, gdy któryś z Ocalałych zniszczy jeden z owych totemów, wszyscy Ocalali doświadczą efektu Narażenia, który trwa przez 40/50/60 sekund.
  • Uraza: Jeden Ocalały staje się naszą obsesją. Z każdym naprawionym generatorem - nasza aura zostaje ujawniona dla Ocalałych przez 5/4/3 sekundy i dostrzegamy aury wszystkich Ocalałych przez 3 sekundy. Gdy zostaną naprawione wszystkie generatory, Obsesja przeradza się w efekt narażenia i nasza Zjawa ma możliwość zabicia danego ocalałego.

The Spirit DBD - jaka moc specjalna?

Poza unikalnymi perkami, jak każdy Zabójca w DBD, Zjawa (The Spirit) posiada charakterystyczną broń główną (Postrzępiona Katana) i moc specjalną. Moc Zjawy - czyli Opętanie Yamaoki, pozwala chwilowo zwiększyć prędkość poruszania się. The Spirit przechodzi do metafizycznej warstwy świata, zamiast jej ciała widoczna jest jedynie iluzja, sam zabójca także nie jest w stanie widzieć Ocalałych - widoczne jednak pozostają plamy krwi i ślady sprintu. Chwilę po wyjściu ze świata duchów, Spirit wciąż dysponuje zwiększoną prędkością poruszania się.

Zjawa w Dead By Daylight to bardzo mocny zabójca, jednak do poprawnego opanowania jego wachlarza umiejętności i perków, trzeba poświęcić chwilę. Sprawdź inne poradniki od GameSouls.