Ukryte samochody Lucasa Bertone w Mafia: Edycja Ostateczna - jak je znaleźć

Szukanie ukrytych samochodów w grze Mafia: Edycja Ostateczna, to jedna z aktywności dostępnych w trybie jazdy swobodnej. W mieście Lost Heaven i jego okolicach, twórcy z Hangar 13 poukrywali kilka unikalnych samochodów sportowych, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Poniżej znajduje się poradnik – dokładny opis lokalizacji i sposobu, jak znaleźć ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna.

Żeby ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna pojawiły się w odpowiednich dla nich lokacjach, konieczne jest ukończenie trybu fabularnego. Gdy to zrobimy, uruchamiamy jazdę swobodną i udajemy się do warsztatu Lucasa Bertone (jest opisany na mapie, we wschodniej części). Witani jesteśmy krótką rozmową z Bertone, w której ten oznajmia nam, że w poszczególnych częściach miasta poukrywał unikatowe samochody sportowe. Po rozmowie z mechanikiem należy jeszcze zebrać znajdujące się na ścianie widokówki, wskazujące miejsce ukrycia samochodów – to warunek konieczny, żeby pojazdy pojawiły się w wyznaczonych lokacjach.

Ukryty samochód #1 – Trautenberg Sport

ukryte samochody - Trautenberg Sport

Udajemy się do miejsca znajdującego się w zachodniej części Downtown, opisanego na mapie jako Waterfront. Zastaniemy tam drewniane drzwi, które otwieramy z kopa. Gdy przez nie przejdziemy, znajdziemy się w zastawionym skrzyniami magazynie. Żeby przedrzeć się do samochodu niezbędna będzie broń, która posłuży do rozbicia drewnianych pudeł tarasujących drogę. Nie obejdzie się też bez drobnej wspinaczki.

ukryty samochód - Trautenberg

Po dotarciu do samochodu konieczne będzie jeszcze otwarcie bramy wjazdowej od magazynu. Na pobliskiej ścianie znajdują się trzy przełączniki, wraz z lampami. Musimy uruchomić je we właściwej kolejności – środkowy, lewy, prawy. Po przestawieniu wszystkich przełączników brama powinna się otworzyć, a my możemy w pełni cieszyć się ukrytym samochodem Trautenberg Sport

Ukryty samochód #2 – Disorder

Disorder - Ukryty samochód Mafia

Disorder to bestia prosto z wiejskiej szopy i jeden z najciekawszych ukrytych samochodów w grze MafiaEdycja Ostateczna. To praktycznie sam silnik na kołach – brak karoserii czy innych udziwnień daje mu unikalnego, pierwotnego charakteru. To sportowy prototyp lat 30. z krwii i kości.

Discorder - lokalizacja

Znajdziemy go w niewielkim garażu poza miastem, niedaleko tamy i jeziora Flyer. Gdy odszukamy odpowiedni garaż, udajemy się na jego tyły. Po otwarciu znajdujących się tam drzwi, kolejny ukryty samochód - Disorder – jest do naszej dyspozycji. 

Ukryty samochód #3 - Flame Spear

Flame Spear - ukryty samochód

Następny ukryty samochód znajduje się w południowej części Central Island, niedaleko Lost Heaven Art Gallery. Dojście do Flame Spear jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalnych aktywności. Udajamy się w miejsce oznaczone na mapie i otwierany znajdujący się tam garaż. Gratulacje – najszybszy samochód w zremasterowanej Mafii, jest Twój. 

Flame Spear - lokacja

Flame Spear to najszybszy samochód z gry, dysponujący mocą ponad 500 koni mechanicznych. Mimo cienkich opon i ogromnego momentu obrotowego prowadzi się także całkiem nieźle. 

Ukryty samochód #4 – Manta Prototype

Manta Prototype - ukryty samochód

Manta Prototype to jedna z bardziej futurystycznych pozycji na naszej liście ukrytych samochodów w Mafia: Edycja Ostateczna. Znajduje się w ukrytym garażu, w części miasta opisanej na mapie jako Works Quarter. Gdy przybędziemy na miejsce oznaczone na zrzucie ekranu, musimy rozejrzeć się za drewnianymi pudłami, rozstawionymi przy ścianie płotu.

Manta Prototype - Mafia - Ukryty samochód

Wspinamy się na pudła i przechodzimy przez ogrodzenie – znajdziemy się w czymś w rodzaju labiryntu. Idziemy cały czas przed siebie, aż trafimy na drzwi. Za nimi czeka na nas nowiutka Manta Prototype.

Ukryty samochód #5 – Lassiter V16 Appolyon

Lassiter V16 Appolyon

Ostatni ukryty samochód znajduje się w garażu, obok jednej z posesji w Beech Hill. Udajemy się w miejsce oznaczone na mapie i otwieramy garaż. Konieczne będzie odbycie krótkiej walki z właścicielem pojazdu, gdy go unieszkodliwimy, chromowany Lassiter V16 Appolyon jest nasz.

Lassiter Mafia Ukryty samochód

To nie wszystkie ukryte pojazdy w Mafia: Edycja ostateczna. Jeżeli chcesz znaleźć resztę atrakcji, jakie ludzie z Hangar 13 ukryli w grze, sprawdź resztę naszych poradników.