Ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna - dlaczego ich nie widać?

Ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna to jedna z lepszych atrakcji jakie możemy podjąć w trybie jazdy dowolnej – obok ścigania kosmitów i przebierania się za psa w garniturze. W grze studia Hangar 13 zawarto całą masę pojazdów, takie jak ukryte samochody Lucasa Bertone, czy unikatowe auta dostępne po wykonaniu krótkich zadań.

Jednak nie zawsze będziemy mieli natychmiastowy dostęp do wszystkich ukrytych samochodów – w niektórych przypadkach, zanim będziemy mogli je w ogóle zobaczyć, konieczne będzie spełnienie jeszcze kilku warunków. W przeciwnym wypadku, nawet jeżeli odnajdziemy miejsce przechowywania pojazdu, po przyjeździe w dany punkt mapy zdamy sobie sprawę, że ukrytego samochodu nie widać, bo jeszcze nie nastąpił jego spawn. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego nie widać ukrytych samochodów w Mafia: Edycja Ostateczna, ten artykuł jest dla Ciebie.

ukryte samochody mafia - lokalizacja samochodu Disorder

Ukryte samochody Mafia: Edycja Ostateczna - niezbędne są widokówki

Ukryte samochody Lucasa Bertone w Mafia: Edycja Ostateczna pojawią się w wyznaczonych miejscach dopiero po całkowitym ukończeniu trybu fabularnego. Dopiero, gdy zakończymy historię Tommy’ego Angelo i rodziny Salieri, będziemy mogli przystąpić do odnajdywania ukrytych samochodów. Nie jest to jednak jedyny warunek, bowiem po samym skończeniu fabuły także nie widać ukrytych samochodów. Kolejną – i ostatnią – rzeczą jaką musimy wykonać, żeby znaleźć ukryte samochody, jest udanie się do warsztatu Lucasa Bertone i zebranie widokówek, wskazujących miejsce przechowywania samochodów. 

ukryte samochody mafia - mapa lost heaven

Poradnik krok po kroku wygląda mniej więcej tak – Kończymy tryb fabularny i po obejrzeniu napisów końcowych uruchamiamy tryb jazdy swobodnej. Gdy już w nim będziemy, wsiadamy w samochód i kierujemy się do warsztatu Lucasa Bertone (jest opisany na mapie w zachodniej części Lost Heaven. Kiedy już się tam znajdziemy, wchodzimy do warsztatu. Zostaniemy przywitani krótką pogawędką z Lucasem Bertone. Ten opowie nam o ukrytych samochodach i o tym jak je znaleźć. Po rozmowie udajemy się do tablicy i zbieramy widokówki.

Jeżeli wcześniej nie wiedziałeś jak znaleźć ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna lub zastanawiałeś się, dlaczego ich nie widać, teraz już wiesz; żeby pojazdy mogły się w ogóle pojawić, konieczne jest spełnienie tych dwóch warunków – ukończenie trybu fabularnego i zebranie wszystkich widokówek przedstawiających ukryte samochody. Dokładne lokalizacje wszystkich ukrytych samochodów w Mafia: Edycja Ostateczna, znajdziesz w tym poradniku.