Tunneling DBD – co to jest? Co należy wiedzieć?

Grając w Dead By Daylight, zarówno Ocaleni, jak i Zabójcą, mogą korzystać z różnych taktyk, które dają przewagę w określonych sytuacjach. Tunneling w DBD to jedna z takich strategii. W poniższym poradniku wyjaśniamy czym jest tunelling w Dead By Daylight i jak można się przed nim bronić.

W zależności od dostępnych perków, posiadanych przedmiotów, czy obecnych w grze Offeringów, poszczególni gracze – zarówno po stronie Ocalałych, jak i Zabójcy – zależnie od tego, którą postacią akurat grają, w celu uzyskania przewagi w danych momentach rozgrywki, mogą stosować różne mniej lub bardziej powszechne strategie, jak Np. loopowanie Killera czy Tunneling. W poniższym poradniku skupiamy się na tej drugiej metodzie i objaśniamy, jak można się przed nią obronić.

tunneling dbd co to

Czym jest Tunneling w DBD?

Co to jest Tunneling w DBD? To jedna ze strategii gry Zabójcą. Polega on na tym, że przez cały czas trwania danego meczu, Killer całą swoją uwagę skupia na tylko jednym Ocalałym, całkowicie ignorując resztę graczy. Zabójca, który stosuje Tunneling w DBD, ściga tylko jednego gracza – tylko jego rani i tylko jego wiesza na haki, aż do momentu złożenia w ofierze dla The Entity. To skuteczna metoda, gdy Zabójcy zależy na zabezpieczeniu chociaż jednego zabójstwa.

Sposób ten jest jednak dość ryzykowny i mało skuteczny, gdy spojrzymy na niego w ogólnym rozrachunku. „Tunnelując” jednego ocalałego, mamy prawie 100% szans, że uda się nam go zabić. Tracimy jednak dużo cennego czasu, kiedy reszta drużyny ocalałych może spokojnie skupić się na naprawie generatorów i otwarciu bramy. Tunneling DBD może skończyć się także całkowitą klęską, jeśli stracimy feralnego ocalałego z pola widzenia, a nieudolne poszukiwania nie przyniosą oczekiwanego efektu. Dlatego nie polecamy tej metody.

dead by daylight loopowanie killera

Jak bronić się przed Tunnelingiem, jeśli to my jesteśmy Ocalałym ściganym przez Zabójcę? Dobrym rozwiązaniem jest loopowanie killera wokół palety, a następnie zrzucenie jej odpowiednim momencie. Ogłuszy to Zabójcę i da nam kilka sekund przewagi w ucieczce. Dobre jest także korzystanie z możliwości sabotażu haków Zabójcy, gdyż daje to szansę na skuteczne wyszamotanie się z uścisku zabójcy. Przydać się może też perk Laurie Strode - Decisive Strike, ale trudno jest wcześniej zaplanować, że akurat w danej sesji będziemy ofiarą Tunnelowania.

Mamy nadzieję, że jasno wyjaśniliśmy, co to jest Tunneling w DBD, oraz dlaczego nie warto korzystać z tego sposobu. Raczej nie da nam on okazji na wygraną. Sprawdź nasze inne poradniki do Dead By Daylight.