Tryb noir w Mafia: Edycja Ostateczna

Hangar 13 – twórcy Mafia: Edycja Ostateczna nie spoczywają na laurach. Wydany właśnie patch 1.03 dodaje klimatyczny tryb noir, który pozwala podziwiać Lost Heaven z zupełnie nowej perspektywy. Wcześniej podobne rozwiązanie oferowało L.A Noir, gdzie od początku mogliśmy podziwiać historią w kolorze lub w samej czerni i bieli.

Dodany do Mafia: Edycja Ostateczna tryb noir, pozwala przeżyć historię Tommy’ego Angelo i rodziny Salieri z zupełnie nowej perspektywy – jak gdybyśmy oglądali film, wyjęty wprost z wielkiego ekranu lat 30. Czerń i biel dodaje dodatkowy klimat do całości rozgrywki, co finalnie wzmacnia ogólny wydźwięk fabularny. Jeśli wcześniej jakieś sceny z Mafii były mocne – w trybie noir są jeszcze mocniejsze. Prochowe płaszcze i plujący ołowiem tommy gun, świetnie prezentują się w gęstym obrazie odcieni szarości.

tryb noir w Mafia: Edycja ostateczna

Tryb Noir w Mafia: Edycja Ostateczna dodaje unikatową perspektywę

Co ciekawe, pomysł zaimplementowania do gry czarnobiałego trybu noir nie narodził się wczoraj. Odpowiednie dla niego dane, rzekomo znajdowały się już wcześniej wśród plików gry. Niestety nie dało się go uruchomić, nawet po przeprowadzeniu modyfikacji. Na szczęście twórcy zdecydowali się oficjalnie wprowadzić tryb noir do Mafia: Edycja Ostateczna. Gorąco zachęcam do przełączenia Mafii na tryb czerni i bieli – gra zyskuje zupełnie nową perspektywę. Perspektywę bardziej klimatyczną, która dodaje powagi lat 30.

Mam przeczucie, że to nie wszystko co twórcy odświeżonej Mafii mają w zanadrzu. Od premiery gry nie minął jeszcze miesiąc – miejmy nadzieję, że w niedługim czasie zostaniemy uraczeni kolejną porcją nowej treści. Osobiście nie obraziłbym się za rozbudowanie aktywności dostępnych w trybie jazdy dowolnej (mimo, że teraz ich także nie brakuje), oraz więcej ukrytych pojazdów do znalezienia w zaułkach Lost Heaven.