TOP 5 - gry survivalowe z otwartym światem

Gry, w których głównym zadaniem gracza jest przetrwanie w skrajnych warunkach lub wydostanie się z bezludnej wyspy zyskują coraz większą rzeszę fanów. Survival coraz częściej fascynuje nie tylko graczy rekreacyjnych, ale także największych streamerów. Co takiego ma w sobie rodzaj gier survivalowych, że wciąga na długie godziny i nie pozwala o sobie zapomnieć?

Gry survivalowe z otwartym światem - TOP 5

Dlaczego gracze tak chętnie przemierzają wirtualny świat, który zdaje się nie mieć żadnych granic? Jakie budzi emocje i skąd wziął się jego fenomen? Na te pytanie można znaleźć odpowiedź w grach, których ranking znajduje się poniżej.

gry survivalowe rust

1. Rust

Jedna z najpopularniejszych gier ostatniego czasu. Swoją sławę zdobyła w dużej mierze dzięki streamerom, którzy chętnie uczestniczą w rozgrywce i przeżyciami dzielą się z oglądającą ich widownią. Zadanie gracza polega na przetrwaniu w wyjątkowo trudnych warunkach, tworzeniu przedmiotów i eliminowaniu wrogów, o ile pojawi się taka konieczność. Trzeba zdobywać surowce, pożywienie i wodę, aby przeżyć. To dobra pozycja na liście gry survivalowe z otwartym światem.

Istotne jest również zadbanie o prawidłowy komfort, który osiąga się poprzez wiele prostych czynności, takich jak chociażby ochrona przed chłodem lub nadmiernym słońcem. Rust najwięcej zabawy gwarantuje grupom graczy w trybie wieloosobowym, szczególnie jeśli do gry zaprosi się znajomych.

green hell gameplay

2. Green Hell

Wymowny tytuł doskonale obrazuje to, co czeka gracza. Jest to wyjątkowo trudna gra, która w znacznej mierze stawia na realizm. Główny bohater zostaje rzucony w samo serce amazońskiej dżungli, gdzie zdany jest jedynie na siebie. Należy zadbać o pożywienie, wodę pitną, higienę i schronienie. Zagrożenia czekają z niemal każdej strony: trujące owoce, jadowite węże i nieprzyjazny klimat, gdzie nawet najlżejsze zadrapanie może prowadzić do infekcji.

gry survivalowe subnautica

3. Subnautica - gry survivalowe w podwodnym wydaniu

Ta gra zdecydowanie różni się od pozostałych tytułów survivalowych. Przede wszystkim oryginalne jest miejsce akcji. Mianowicie postać gracza rozbiła się na obcej planecie pokrytej niemal wyłącznie oceanami. Jedyną oazą, która również nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jest wrak statku kosmicznego spoczywający gdzieś głęboko na dnie.

Siłą rzeczy większa część rozgrywki prowadzona jest w podwodnym świecie, który zachwyca różnorodnością i piękną oprawą graficzną. Gracz musi zadbać o pożywienie, nawodnienie, a przede wszystkim o wystarczający zapas tlenu. Jednocześnie trzeba znaleźć drogę powrotną do domu. Tylko jak wydostać się z dna oceanu odległej planety?

gry survivalowe dying light

4. Dying Light

Survival-horror od polskiego studia Techland. Gracz steruje postacią, która trafiła do miasta Harran. Szybko się okazuje, że miasto zostało opanowane przez krwiożercze zombie. W tych warunkach trzeba szukać sojuszników, zdobywać surowce, tworzyć przedmioty niezbędne do przetrwania i eksplorować ogromny świat. Na szczęście główny bohater Dying Light jest wysportowany, dzięki czemu może skakać po dachach, wspinać się na drzewa i szybko się przemieszczać. Tutaj ogromne znaczenie ma pora dnia, która wpływa na aktywność zombi.

the forest

5. The Forest to gry survivalowe z otwartym światem przepełnione klimatem leśnej dziczy

Dobra pozycja na liście gry survivalowe. W ręce gracza powierzony zostaje los nieszczęsnego turysty, który przetrwał katastrofę lotniczą. Na swoje nieszczęście trafił na wyspę zamieszkaną przez plemię kanibali. Jakby tego było mało, nie jest to jedyne zagrożenie… Trzeba mieć szeroko otwarte oczy i nie bagatelizować nawet najdrobniejszych znaków ostrzegawczych.

Możliwości są tutaj bardzo rozbudowane, a do dyspozycji gracza trafia szeroka paleta zdolności. Istnieje wiele sposobów stawiania różnorodnych budowli, a także hodowli użytecznych roślin. Jak przetrwać na niegościnnej wyspie? Jak ją opuścić? A może uda znaleźć się zupełnie inne rozwiązanie?

Gry survivalowe z otwartym światem to bardzo bogaty gatunek, oferujący wiele zróżnicowanych tytułów

W tym gatunku gier niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieją ciekawe gry survivalowe z elementami horroru, science fiction czy stawiające na pełny realizm. Niezmiennie zadaniem gracza jest przetrwać w ekstremalnych warunkach i wrócić do domu. Istotną kwestią jest tutaj umiejętność organizowania swojego czasu, łączenia faktów oraz kreatywność, która może okazać się bramą do wolności.

Redakcja

GameSouls.pl to portal powstały w 2020 roku, od podstaw budowany przez graczy dla graczy. Tworzymy poradniki, recenzje oraz publicystykę o grach i dziełach popkultury. Wszystko bez banerów reklamowych na całe strony.