Sekretne zakończenie Cyberpunk 2077 - co kryje i jak je odblokować

Mimo licznych niedoróbek, możemy z całą pewnością stwierdzić, że Cyberpunk 2077 to gra o bardzo rozbudowanej fabule. Niech świadczy o tym sam fakt, że historia V i Johnny’ego Sillverhanda może zakończyć się na aż 6 różnych sposobów. Poza „standardowymi”, twórcy z CD Projekt ukryli w Cyberpunk 2077 sekretne zakończenie, które ujawnia się przed nami dopiero po spełnieniu kilku określonych warunków.

UWAGA - SPOILERY

sekretne zakończenie cyberpunk 2077

Sekretne zakończenie Cyberpunk 2077, to według wielu najlepsze zwieńczenie historii autorstwa CD Projekt. Ukryta misja finałowa nieco różni się od reszty dostępnych zakończeń – które są ściśle połączone z innymi bohaterami gry i zawsze wymagają poświęcenia czyjegoś życia. Ukryte zakończenie Cyberpunk 2077 pozwala odejść od rozgrywki z czystym sumieniem, pokonując Arasakę bez niczyjej pomocy i narażania życia towarzyszy. Misja (Don’t Fear) The Reaper - lub Legenda tego miasta w polskiej wersji językowej – to najtrudniejsze zadanie jakie przyjdzie nam podjąć w Całym Cyberpunku 2077. Ale o tym szerzej później – teraz skupmy się na tym, jak odblokować sekretne zakończenie Cyberpunk 2077.

mikoshi ukryte zakończenie

Cyberpunk 2077 Sekretne zakończenie – jak odblokować

Żebyśmy mieli możliwość podejść do ukrytego zakończenia, nasza relacja z Silverhandem powinna wynosić co najmniej 70%. W trakcie rozgrywki konieczne jest postępowanie w sposób jak najbardziej przychylny gitarzyście zespołu SAMURAI – musimy wykonać wszystkie misje poboczne z Johnnym i Rogue, z jednoczesnym wybieraniem opcji dialogowych w taki sposób, by Silverhand się z nami zaprzyjaźnił. Procentowy stan naszej relacji z Johnnym reprezentuje środkowa pozycja w menu gry, ta oznaczona logiem zespołu SAMURAI. Jeżeli pod koniec gry utknąłeś na 60% więzi z Johnnym – sekretne zakończenie Cyberpunk 2077 nie będzie dostępne – musisz się cofnąć do każdej wcześniejszej sytuacji z Silverhandem i zastanowić, gdzie popełniłeś błąd. Słowem – musisz zacząć wszystko od nowa, by odblokować ukryte zakończenie Cyberpunk 2077.

Sekretne zakończenie Cyberpuk 2077 - punkt bez odwrotu

Kluczowy moment ma miejsce w czasie punktu bez odwrotu – kiedy siedzimy na dachu wraz z Johnnym i podejmujemy decyzję, jak należy podejść do uderzenia na Arasakę. Musimy wybrać opcję, w której V mówi, że Johnny powinien udać się na misję wraz z Rogue. Następnie – kiedy pojawi się opcja wzięcia pigułek i oddania sterów Johnnemu – musimy, bez wybierania żadnej opcji, siedzieć i czekać przez około pięć minut. Po tym czasie, Silverhand zaproponuje jeszcze jedną możliwość – samobójczy wypad na Arasakę, w którym V bierze udział samotnie (wraz z Johnnym w jego głowie rzecz jasna). To otwiera przed nami sekretne zakończenie Cyberpunk 2077.

sekretne zakończenie Cyberpunk 2077 Johnny Silverhand

Ukryte zakończenie gry CD Projekt to prawdziwe wyzwanie

(Don’t Fear) The Reaper to najtrudniejsze zadanie jakie przyjdzie nam podjąć w całym Cyberpunku. Samotnie staniemy do walki z najmocniejszym zbrojnym ramieniem Arasaki, powoli przedzierając się na sam dół Arasaka Tower, do samego Mikoshi. Sytuacji nie poprawia Adam Smasher, który także stanie nam na drodze. Dlatego – przed podejściem do ukrytego zakończenia Cyberpunk 2077 – musimy postarać się o zdobycie możliwie najmocniejszego ekwipunku i absolutne wymaksowanie naszej postaci, wliczając w to najlepsze dostępne wszczepy i najbardziej przydatne w walce perki. To ważne, bo sekretne zakończenie Cyberpunk 2077 nie wybacza najmniejszych błędów.

najlepsze wszczepy, wymaksowana postać

Tak moi mili. Jeśli zginiesz podczas misji (Don’t Fear) The Reaper, w czasie ukrytego zakończenia, podczas szturmu na Arasaka Tower – nie będzie drugiego podejścia. Po śmierci V w czasie tego zadania, od razu ukazują się napisy końcowe. Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju „czarny wariant” sekretnego zakończenia – gra kończy się heroiczną śmiercią V. Oczywiście możemy spróbować jeszcze raz, ale tylko poprzez wczytanie gry, sprzed spotkania z Hanako w Embers. Dlatego polecam przygotować się – bo nikt nie lubi smutnych zakończeń, tym bardziej jeśli zdarzają się pod sam koniec, po wielu usilnych staraniach.

tajemnice alt Cunningham

Jak wygląda sekretne zakończenie Cyberpunk 2077?

Po przebiciu się na dno Arasaka Tower, sam finał ma jeszcze kilka rozgałęzień, których już nie chcę spoilerować - chociaż generalnie można powiedzieć, że historia V i Johnny’ego Silverhanda kończy się jako takim happy endem. Ukryte zakończenie Cyberpunk 2077 kryje sporo tajemnic, których każdy powinien doświadczyć – no i nic nie daje takiej satysfakcji, jak samotne zamienienie personelu Arasaka Tower w parującą górę korporacyjnego mięsa. Samurai, we have a city to burn.