Recenzja gry The Long Dark - Czy boisz się zimy?

the long dark recenzja

The Long Dark jest grą, w której chłód może być groźniejszy od drapieżników. To produkcja stworzona w low polygonowym środowisku z przyjemną animacją i bajkową kolorystyką, ale z mało bajkowym zadaniem przetrwania w głębokiej kanadyjskiej dziczy.

W The Long Dark mamy możliwość wcielenia się w dwójkę postaci, które po niespodziewanej katastrofie lotniczej stają przed koniecznością dotarcia do bezpiecznego schronienia oraz odnalezienia siebie nawzajem. Z drugiej strony możemy też spróbować swoich sił w grze czysto sandboksowej, gdzie survival jest naszym przednim celem.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy grę z fabułą, czy bez niej i tak musimy radzić sobie z koniecznością zapewnienia stałego dostępu do wody pitnej, pożywienia, dbania o ciepło naszego ciała, brak utraty zdrowia i wytrzymałości.

The Long Dark - Przetrwać za wszelką cenę

The Long Dark znalazło fanów na całym świecie i doczekało się rozszerzeń. To gra, w której przeżycie wcale nie jest takie łatwe. Gdzie musimy stale pozostać w ruchu, by wydostać się z niebezpiecznego i niemal pozbawionego zapasów otoczenia.

Tutaj wraz z postępem i kolejnymi napotykanymi NPC, zgłębiamy tajemnice wyspy, na której w tak tragiczny sposób wylądowaliśmy. Tajemnice skrywane od wielu lat, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

the long dark recenzja

Nieprzyjazne warunki

Zdążamy więc od chatki do chatki, od pomieszczenia do pomieszczenia, czasem będąc zmuszonym pozostać dłużej w miejscu, by przeczekać niesprzyjające warunki pogodowe. Wybierając grę fabularną, od czasu do czasu wypełniamy zlecone nam misje.

W taki sposób zdobywamy zaufanie naszych rozmówców, którzy z czasem chętniej dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Wreszcie w swojej podróży napotykamy drapieżniki, które chętnie zobaczyłyby nas na obiedzie.

The Long Dark – Podsumowanie

To gra ze świetnie stworzoną opowieścią, a także doskonałymi elementami survivalu. Klimatyczna, zmuszająca do wysiłku i wytężenia zmysłów, zaspokojenia potrzeb życiowych. Osadzona na mroźnej północy, gdzie przetrwanie zależy od wielu czynników. The Long Dark ostatecznie wymusza na nas konieczność podjęcia wyzwania - wyprawy.

Redakcja

GameSouls.pl to portal powstały w 2020 roku, od podstaw budowany przez graczy dla graczy. Tworzymy poradniki, recenzje oraz publicystykę o grach i dziełach popkultury. Wszystko bez banerów reklamowych na całe strony.