w , ,

Recenzja gry Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm zachwyca otwartością świata, świetną mechaniką rozgrywki i szatą graficzną niespotykaną w grach na smartfony. Oto fińskie studio Cornfox & Bros dało nam świetną grę RPG, która wygląda i oferuje to samo, co tytuły wyjęte wprost z konsol stacjonarnych – mimo, że Oceanhorn 2 to produkcja wydana pierwotnie jako ekskluzywny tytuł na iOS, poprzez platformę Apple Arcade. 

gameplay z gry Oceanhorn 2
A oto pierwsza wioska w Oceanhorn 2

Zachwyt rozpoczyna się od pierwszego wejścia do rozgrywki i trwa do jej samego końca. Ta grafika – realistyczna woda, powiewające na wietrze źdźbła trawy czy imponujące ruiny – wszystko prezentuje się genialnie. Wprost nie mogłem uwierzyć, że podobnie wyglądająca gra bez problemu działa na telefonie komórkowym, bo tak prezentujące się gry znajdziemy i na PS4. Dodatkowo na plus należy zaliczyć fakt, że te doskonałe wodotryski idą razem z gwarancją pełnej płynności rozgrywki i nie powodują grzania się telefonu.

boss z gry Oceanhorn 2
Natrafimy też na kilka bossów

Oceanhorn 2 mógłby być spokojnie ogrywany nawet na konsoli

Na dobrej grafice się nie kończy. Od samego zejścia z łodzi na ląd – mimo, że gra daje nam jasno określone zadanie do wykonania – mamy pełną wolność w kwestii wyboru kierunku, w którym się udamy. Możemy wszędzie pójść, rozejrzeć się, powalczyć z krabami czy poszukać znajdziek. Lokacje nie są nawet takie małe, co w połączeniu z pełną wolnością zwiedzania sprawia genialne wrażenie – Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm jest jak Zelda na smartony!

gameplay z Oceanhorn 2
Wygląda to genialnie!

No dobra. Wiemy już, że gra jest piękna i w ogóle – ale o co w niej właściwie chodzi? Jesteśmy młodym chłopcem, na drodze do stania się prawdziwym wojownikiem. Od pierwszych chwil gry zdobywamy coraz to kolejne elementy wyposażenia i uczymy się nowych ruchów, które z czasem czynią starcia coraz bardziej satysfakcjonującymi. Generalnie cały gameplay Oceanhorn 2 jest bardzo satysfakcjonujący. Poza wolnością poruszania się mamy też wolność w interakcji ze światem – zalicza się do tego przełączanie różnych przełączniczków na ścianach, ale także drobna destrukcja otoczenia. 

Oceanhorn 2 character
Postacie nie są monotonne

Mechanika walki jest satysfakcjonująca

Fabuła także jest poprowadzona całkiem przyzwoicie. Może daleko jej do głębi i tragizmu jak w Red Dead Redemption 2, jednak dobrze buduje pewne fabularne filary, które skutecznie przykuwają nas do ekranu. Nie będę wchodził w szczegóły i opowiadał na jakiej dokładnie historii został postawiony Oceanhorn 2 – powiem tylko, że jest naprawdę dobrze i gra studia Cornfox & Bros wciąga nie tylko dobrą grafiką i bogatą mechaniką rozgrywki. Jest przy tym cały czas względnie pogodna i nie uświadczymy tu zbytnich pokładów patosu. 

Oceanhorn 2 gameplay fire
Przykład rzucania płonącej beczki

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm to gra z czystej czołówki mobilnych perełek. Jest świetną pozycją zarówno dla fanów prostych erpegów, jak i bardziej rozbudowanych produkcji. Przy tym jednocześnie bez przerwy zachwyca – grafiką, udźwiękowieniem i świetnym zestawem mechanik. Pokuszę się o stwierdzenie, że nawet kupno dostępu do Apple Arcade, dla samego Oceanhorn 2, nie byłoby takim złym pomysłem. To bardzo solidna produkcja. 

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Plakat filmu Doktor No James Bond

Recenzja książki Doktor No – James Bond

samurai Jack: Battle Through Time title

Recenzja gry Samurai Jack: Battle Through Time