Ghost Orb w Phasmophobia - jak go znaleźć? Co to jest Ghost Orb?

Phasmophobia Ghost Orb to jeden z dowodów, który będzie pomocny podczas identyfikacji ducha, z jakim mamy do czynienia w nawiedzonej lokacji. Poszukiwanie tego dowodu może przysporzyć problemów, zwłaszcza początkowym graczom, którzy nie do końca wiedzą czego szukają. W tym artykule dowiesz się co to jest Ghost Orb w Phasmophobia i jak go znaleźć.

Survival horror od Kinetic Games może pochwalić się znaczną ilością duchów, jakie napotkamy podczas zwiedzania nawiedzonych domów. Głównym zadaniem podczas rozgrywania każdego poziomu, jest zidentyfikowanie rodzaju ducha, z jakim mamy do czynienia. Każdy duch w Phasmophobia zostawia inny zestaw dowodów na swoje istnienie. Phasmophobia Ghost Orb to jeden z nich – jest niezbędny do zidentyfikowania niektórych duchów. Problem w tym, że początkowo nie wszyscy gracze są w stanie poprawnie go rozpoznać .

Phasmophobia Ghost Orb szkoła w kamerze

W przeciwieństwie do takich dowodów, jak Ghost Writing, które bardzo łatwo uzyskać – Phasmophobia Ghost Orb wymaga stworzenia odpowiednich warunków i użycia właściwego sprzętu. Zanim jednak przejdziemy do kwestii jak go znaleźć, odpowiedzmy na pytanie, co to jest Ghost Orb. Bowiem większość problemów w przypadku tego dowodu, wynika nie tyle z samej trudności gry, co z braku odpowiedniej wiedzy. Poprawne zidentyfikowanie „orbów”, może nastręczać problemów.

Phasmophobia Ghost Orb może przysporzyć problemów

Orby mogą przypominać niewielkie „świetliki” latające na monitorze. Te małe punkciki widoczne są jedynie na ekranie, więc jeżeli chcemy je znaleźć, niezbędne będzie użycie kamery. Po znalezieniu Ghost Room rozstawiamy w nim kamerę tak, by w kadrze znajdowało się prawdopodobne miejsce spawnu ducha. Następnie udajemy się do samochodu i na włączonym Night Vision poszukujemy latających orbów. Ale uwaga – będą widoczne tylko w trybie noktowizji. Dlatego - żeby można było je zauważyć, konieczne jest zgaszenie światła w Ghost Room. 

Ghost orb w Phasmophobia TV room

Podsumowując – znajdujemy Ghost Room, rozstawiamy kamerę (pamiętaj, żeby była włączona) i udajemy się do samochodu. Na ekranie monitora uruchamiamy Night Vision i wypatrujemy małych punkcików latających na ekranie. Czasami mogą przypominać świetliki latające na monitorze. Jeżeli nie widać ich od razu – zachowaj cierpliwość. W skrajnych sytuacjach orby pojawiają się nawet co kilka minut, co czyni je trudnym do zauważenia. 

Phasmophobia Ghost Orb to jeden z dowodów, który jest niezbędny do poprawnego zidentyfikowania niektórych duchów. Jeżeli nie wiesz, jakie dowody zostawiają poszczególne rodzaje duchów, sprawdź nasz inny szczegółowy poradnik