Organ Trail - retro podróż w świecie trupów

Organ Trail oferuje unikalną rozgrywkę w świecie opanowanym przez żywe trupy. To świetna gra w stylu retro, która jest jednocześnie klimatycznym erpegiem, strategią ekonomiczną, survival horrorem i strzelanką. 

Organ Trail Remote Shack

Organ Trail - studia The Men Who Wear Many Hats - to gra o podróży w czasach zombie, niejako parodiująca grę edukacyjną Oregon Trail z 1971 roku. Naszym głównym zadaniem jest przedarcie się przez całe Stany Zjednoczone. Do miejsca, gdzie rzekomo czeka na nas bezpieczna przystań i wybawienie od ponurej apokalipsy zombie. Jak mówi stare porzekadło – przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę – toteż nie inaczej jest w tym wypadku. Kompletujemy czteroosobowy zespół nieszczęśników, zbieramy początkowy zestaw wyposażenia i wsiadamy w samochód celem dotarcia do bezpiecznej przystani. 

organ trail podróż

Organ Trail to ponura i klimatyczna podróż

Organ Trail to swoisty „symulator podróży w świecie zombie”. Codzienna jazda samochodem przerywana jest przez różne przeciwności losu. Poza koniecznością zatrzymywania się w poszukiwaniu paliwa, niezbędne będzie także śledzenie poziomu zapasów żywności oraz leków i amunicji. By podbudować zapasy, konieczne będzie zboczenie ze szlaku i zapuszczenie się w opanowane przez żywe trupy miejskie ruiny. Okazjonalnie, na drodze naszej podróży, trafimy na pomniejsze ludzkie osady. Znajdziemy tam różne ogłoszenia z zadaniami do wykonania, które pomogą podbudować drużynowy budżet.

organ trail zombie

Ponury klimat jest najmocniejszą stroną gry

Gra ma masę interesujących mechanik, jednak to wszechobecny klimat beznadziei jest najmocniejszą stroną Organ Trail. Podczas podróży będziemy zmagać się z brakiem paliwa, częstymi awariami samochodu, a członkowie naszej drużyny zapdną na mniej lub bardziej śmiertelne choroby. Będziemy natrafiać na hordy zombie, gangi szabrowników, a okazjonalnie także na masę ponurych zdarzeń losowych, które przyprawią nam zimnej skórki. A to wszystko oprawione w genialną, pikselową grafikę retro i świetną ścieżkę dźwiękową. No i te piękne grafiki powitalne.

obóz

Organ Trail dostępne jest na wiele platform – od PC, przez konsole, po smartfony z Androidem i iOS. Świetnie sprawdza się jako gra mobilna – sterowanie jest niemalże idealnie skrojone pod ekrany dotykowe, a sama forma rozrywki dobrze pasuje zarówno do dłuższych sesji przy konsoli, jak i chwilowych przerw przy smartfonie. Organ Trail to też gra niedroga – na Steamie przyjdzie nam za nią zapłacić niecałe 18 zł. Warto sprawdzić, bo to jedna z ciekawszych gier o zombie, jakie kiedykolwiek powstały. 

Redakcja

GameSouls.pl to portal powstały w 2020 roku, od podstaw budowany przez graczy dla graczy. Tworzymy poradniki, recenzje oraz publicystykę o grach i dziełach popkultury. Wszystko bez banerów reklamowych na całe strony.

Zobacz także: