w ,

Miniserial od Netflix – najlepsze seriale na jeden weekend

Zimowe weekendy mijają pod znakiem długich wieczorów. Są one doskonałą okazją na poznanie jakiejś nowej historii, opowiedzianej w kilku odcinkach wciągającego serialu. Dla wszystkich tych, którzy nie chcą angażować się w długie, wieloodcinkowe filmy, Netflix oferuje gatunek miniserial.

Na ich obejrzenie wystarczy zaledwie jeden luźniejszy weekend. Miniseriale na Netflix, dostępne są w wielu kategoriach i wiele z nich bije rekordy popularności. Zatem, które z nich wzbudzają najwięcej emocji? Oto ranking najlepszych krótkich seriali z gatunku miniserial na Netflix, które musisz obejrzeć!

Miniserial Gambit królowej (7 odcinków)

miniserial gambit królowej netflix

To najnowszy hit Netflixa! Opowiada o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Ten miniserial okazuje się być niezwykle inspirujący, a wszystko dzięki doskonale zobrazowanej historii osieroconej dziewczyny, która zmaga się z nałogiem i próbuje zostać najlepszą szachistką świata.

Gatunek: Dramat

Twórcy: Scott Frank, Allan Scott

Obsada: Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp 

Kalifat (8 odcinków)

Kalifat Netflix

Ten miniserial pozwala nam poznać świat ISIS z kilku perspektyw: od strony żony muzułmanina marzącej o ucieczce z Syrii, arabskich rodzin mieszkających w Szwecji, pracującego dla Kalifatu agenta oraz tropiącej go policjantki. Jest pełen trzymających w napięciu wątków i niespodziewanych zwrotów akcji.

Gatunek: Dramat, Thriller

Twórcy: Wilhelm Behrman

Obsada: Gizem Erdogan, Amed Bozan, Aliette Opheim 

Miniserial Unorthodox (4 odcinki)

miniserial netflix unorthodox

Adaptacja autobiograficznej powieści młodej Żydówki, która postanawia uciec z ortodoksyjnego świata swojej społeczności. Ten miniserial Netflixa przede wszystkim opowiada o trudnych wyborach i walce o siebie. Doskonale odzwierciedla chasydzkie obrzędy i kulturę, czym wprowadza widza w niezwykły świat i wywiera ogromne wrażenie.

Gatunek: Dramat obyczajowy

Twórcy: Anna Winger

Obsada: Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch

Jak nas widzą. (4 odcinki)

miniserial netflix jak nas widzą

To mini serial Netflixa gwarantujący wyjątkowo emocjonalny seans. Porusza istotne problemy społeczne, takie jak rasizm, niezrozumienie, stronniczość wymiaru sprawiedliwości. Historia pięciu nastolatków, którzy zostali nie słusznie oskarżeni o brutalny atak i gwałt i muszą zmierzyć się z bezdusznym systemem.

Gatunek: Dramat

Twórcy: Ava DuVernay

Obsada: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse 

Miniserial Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker. (4 odcinki)

Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker

Krótki, ale bardzo wciągający miniserial Netflixa, opowiadający historię pierwszej Afroamerykanki, która została milionerką dzięki własnej przedsiębiorczości. Droga do finansowego sukcesu tej kobiety z pewnością nie była prosta, jednak udało jej się uzyskać niezależność, a zarazem szacunek w ogarniętej rasizmem Ameryce.

Gatunek: dramat

Twórcy: DeMane Davis, Kasi Lemmons

Obsada: Octavia Spencer, Tiffany Haddish, Carmen Ejogo

Ostre przedmioty. (8 odcinków)

ostre przedmioty netflix

Doskonały miniserial z kategorii thrillerów psychologicznych. Historia zaczyna się dość zwyczajnie, ale szybko zaczyna zaskakiwać i okazuje się bardzo zawiła, dzięki czemu totalnie wciąga widza. Opowieść z kryminalną intrygą, którą próbuje rozwikłać dziennikarka wracająca do rodzinnego, sennego miasteczka.

Gatunek: Thriller

Twórcy: Marti Noxon

Obsada: Amy Adams, Patricia Clarkson, Chris Messina

Jeżeli masz małą chwilę wolnego czasu, miniserial Netflix idealnie wpasuje się w twoje wymagania. Wciągające produkcję nie muszą zajmować długich dni – miniseriale można pochłonąć w jeden, zgrabny weekend.

Napisane przez Redakcja

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Polecam Gambit Królowe, to naprawdę dobry miniserial. Generalnie miniseriale od netflix wypadają bardzo dobrze, ale ten to majstersztyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 bit studios polskie studio

11 Bit Studios – polski producent gier komputerowych

strategie mobilne

Polecane gry strategiczne na Androida i iOS