Jak zwiększyć FPS w Dead By Daylight?

Jak zwiększyć FPS w Dead By Daylight, by w pełni cieszyć się płynną rozgrywką? Istnieje kilka sposobów. W poniższym poradniku wyjaśniamy, co zrobić żeby zwiększyć FPS w DBD – postępuj zgodnie z instrukcjami a niski framerate przestanie być problemem.

DBD ma już kilka lat na karku, wciąż jednak może pochwalić się oprawą graficzną wysokiej jakości, która jest w stanie obciążyć karty graficzne. Niektórzy gracze zmagają się z problemem spadków FPS – poniżej wyjaśniamy co należy zrobić, żeby zwiększyć FPS w Dead By Daylight. Sprawdziliśmy różne rozwiązania, by zmaksymalizować efekty i skutecznie rozprawić się z problemem niskiej liczby klatek na sekundę w Dead By Daylight.

jak zwiększyć fps w dead by daylight

Jak zwiększyć FPS w Dead By Daylight

Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie ustawień graficznych wewnątrz opcji gry. Najpierw zalecamy stopniowe zmniejszanie ogólnej jakości grafiki gry. Jeżeli to nie przyniesie oczekiwanego skutku i framerate wciąż pozostanie na zbyt niskim poziomie, przejdźmy do zmiany rozdzielczości. Optymalnym wyborem będzie ustawienie suwaka na 70% - może to zapewnić nam znaczny wzrost FPS w Dead By Daylight, z jednoczesnym pozostawieniem ogólnej jakości oprawy audiowizualnej na względnie znośnym poziomie.

Jeżeli same manipulacje ustawieniami graficznymi nie rozwiążą problemu – jak zwiększyć FPS w Dead By Daylight – będziemy musieli wyjść poza grę i spróbować innych rozwiązań.

Kolejnym rozwiązaniem będzie wejście we właściwości gry na Steam. Po otwarciu właściwości Dead By Daylight na Steam, przechodzimy do zakładki General. Wyłączenie nakładki graficznej Steam (Steam Overlay), może przyczynić się do lekkiego wzrostu FPS w DBD. Dalej – także pozostając we właściwościach gry na Steam – przechodzimy do pola tekstowego opisanego jako Ustawienia Uruchamiania (Launch Options). Wklejamy tam daną komendę: -USEALLAVAILABLECORES. Po wszystkim wychodzimy z właściwości i uruchamiamy grę celem sprawdzenia czy nasz problem – jak zwiększyć FPS w Dead By Daylight – został rozwiązany.

dbd fps
Źródło: https://deadbydaylight.com/

Niskie FPS w DBD – ustawienia karty graficznej ostatnią deską ratunku

Jeżeli ani zmiana ustawień graficznych wewnątrz gry, ani modyfikacja ustawień uruchamiania we właściwościach Steam – nie zwiększyły FPS w DBD, ostatnią deską ratunku będzie zajrzenie do ustawień sterownika karty graficznej i wyłączenie poszczególnych efektów wizualnych (m.in. takich jak antialiasing i teselacja) z poziomu samej karty. Wykonanie takiej akcji jest możliwe zarówno w przypadku kart Nvidii, jak i AMD.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy w kwestii niskiego FPS w Dead By Daylight. Gra studia Behaviour Entertainment jest pełna pasjonującej rozgrywki, nie możemy pozwolić, by niskie klatki na sekundę zakłócały przyjemność, jaka płynie z uciekania przed Zabójcą. Sprawdź nasze inne poradniki.