Jak zmienić swój BattleTag

battletag jak zmienic

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika.

Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net?

Czym właściwie jest BattleTag?

BattleTag to nic innego jak nick wybrany przez gracza - to ta nazwa będzie przypisana do gier Blizzarda, a także na jej stronach, serwisach i forach. Każde konto może mieć przypisany do siebie tylko jeden BattleTag, ale w odróżnieniu od większości gier i innych produkcji nie musi być on unikalny. Wszystko dzięki numerowi ID przypisywanemu do gracza (liczby z hashtagiem znajdujące się za nickiem, np. PrzykładowyNick#1234).

Wybierając swój BattleTag należy mieć na uwadze, żeby był on zgodny z zasadami wyznaczonymi przez Blizzard. Oznacza to, że wybrany pseudonim nie może wychodzić poza zakres 3 - 12 znaków, nie może zaczynać się od cyfry i zawiera przerw (spacji). Oczywiście BattleTag nie może być również obraźliwy. W takiej sytuacji Blizzard zastrzega sobie prawo do jego automatycznej zmiany.

jak zmienić battletag

Jak zmienić Battletag

Do niedawna nie istniała możliwość, aby gracz mógł samodzielnie zmienić pierwotnie wybrany przez siebie pseudonim. Jedyną opcją było wysłanie wiadomości e-mail do supportu Blizzarda, który zmieniał BattleTag użytkownika dopiero po rozpatrzeniu zgłoszenia.

Na szczęście firma idzie z duchem czasu i dodała na swojej stronie możliwość zmiany BattleTagu. Warto mieć na uwadze, że darmowa jest jedynie pierwsza zmiana. Każda kolejna kosztować będzie 10 euro.

Zmiana BattleTagu - krok po kroku

Cały proces zmiany nicku jest wyjątkowo prosty i składa się z kilku prostych czynności. Wystarczy:

- zalogować się na swoje konto Battle.net na oficjalnie stronie Blizzarda
- kliknąć w swój aktualny pseudonim w prawym górnym rogu ekranu i przejść do ustawień
- wybrać zakładkę "Account Details" i przejść do sekcji "BATTLETAG", gdzie należy kliknąć "UPDATE"
- w wyznaczonym miejscu należy wpisać swój nowy BattleTag i potwierdzić zmiany klikając "Change Your BattleTag"

Mamy nadzieję, że nasz tekst - jak zmienić BattleTag – okazał się pomocny. Sprawdź inne poradniki publikowane na GameSouls.

Redakcja

GameSouls.pl to portal powstały w 2020 roku, od podstaw budowany przez graczy dla graczy. Tworzymy poradniki, recenzje oraz publicystykę o grach i dziełach popkultury. Wszystko bez banerów reklamowych na całe strony.