Jak rozmawiać z duchem w Phasmophobia? Jakie pytania zadawać?

Jak rozmawiać z duchem w Phasmophobia? Sposobów jest wiele. Jednak bez względu na to, którą metodę rozmowy z duchem wybierzemy – niezbędne będzie posiadanie sprawnego mikrofonu, wraz z włączonym systemem rozpoznawania mowy w systemie Windows.

Jak rozmawiać z duchem w Phasmophobia - w zależności od tego, jak układa się rozgrywka w danej lokacji i jak intensywnie objawia się aktywność ducha, będziemy mogli sobie pozwolić na bardziej lub mniej śmiałe poczynania. Każda metoda rozmowy z duchem jest inna – odznacza się innym poziomem „trudności” oraz innym rodzajem efektu, jaki uzyskamy. Dzięki połączeniu gry z systemem rozpoznawania mowy w Systemie Windows, rozmowa z duchem w Phasmophobia pozwala na zadawanie całkiem sporej ilości pytań. 

jak rozmawiać z duchem w Phasmophobia Spirit box

Pierwszym urządzeniem, które nasuwa się jako odpowiedź na pytanie, jak rozmawiać z duchem w Phasmophobia, jest Spirit Box. To małe narzędzie pozwala „nasłuchiwać” rożnych częstotliwości radiowych, w poszukiwaniu paranormalnej aktywności. Duchy w Phasmophobia potrafią wypowiadać słowa, które potem są słyszalne poprzez radio FM. Spirit Box pozwala na odsłuchiwanie tych komunikatów. Zadając odpowiednie pytania możemy rozmawiać z duchem w Phasmophobia – to dobry sposób na pozyskanie informacji odnośnie samego ducha, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Jak rozmawiać z duchem w Phasmophobia? Jakie pytania zadawać przez Spirit Box?

Spirit Box to nie tylko urządzenie, które pozwala na rozmowę z duchem, ale także jeden z dowodów pomocny przy identyfikacji zmory. Poniżej kilka przykładowych pytań, które pomogą nam nawiązać rozmowę z duchem:

 • Anybody here?
 • Is anyone here?
 • Hello?
 • How old are you?
 • Can you give me your name?
 • Say something!
 • Give us a sign!
 • Show yourself!
 • Make a noise!
 • Open the door

Jednocześnie należy pamiętać, że Spirit Box służy do uzyskania odpowiedzi od ducha. Jeżeli nie zależy nam na czynnej rozmowie z duchem w Phasmophobia i chcemy tylko wywołać jakąś reakcję lub paranormalne zjawisko, możemy próbować rozmawiać z duchem cały czas, nawet bez użycia jakiegokolwiek urządzenia. 

jak rozmawiać z duchem Ouija Board Phasmophobia

Jakie pytania zadawać przez Ouija Board?

Rozmawiać z duchem w Phasmophobia możemy także poprzez Ouija Board. Ten ciekawy gadżet, którego szczyt popularności pamięta lata 90’ XX wieku w Stanach Zjednoczonych, znalazł się także w grze studia Kinetic Games. Nie jest niezbędny do przejścia danego poziomu, jednak może okazać się odrobinę pomocny – pod warunkiem, że wiemy, jak rozmawiać z duchem przez Ouija Board i jakie pytania zadawać. Nieprawidłowe użycie tego przedmiotu, może nie tylko nie dać nam żadnej odpowiedzi, ale także wyzerować nasze Sanity i wywołać natychmiastowy Hunt.

Poniżej lista pytań, jak rozmawiać z duchem przez Ouija Board w Phasmophobia:

 • How old are you?
 • Are you here?
 • Where is your room?
 • How long have you been dead?

Różne źródła internetowe podają dużo większą liczbę pytań, które możemy zadać przez tablicę, jednak nam udało się otrzymać odpowiedź na jedynie te cztery pytania.

Phasmophobia czy można mówić po polsku?

Jeżeli zastanawiasz się, czy można mówić po polsku w Phasmophobia, odpowiedź brzmi - tak! Gra bazuje na systemie rozpoznawania mowy z systemu Windows, toteż jeżeli prawidłowo skonfigurujesz rozpoznawania mowy w języku polskim i zmienisz ustawienie w opcjach gry, będziesz mógł rozmawiać z duchem po polsku.

To by było na tyle, jeżeli chodzi o nasze wskazówki jak rozmawiać z duchami w Phasmophobia. Pamiętajmy, że gra studia Kinetic Games wciąż znajduje się w bardzo początkowej fazie rozwoju. Z tygodnia na tydzień jest ulepszana, a poszczególne mechanizmy – w tym te, odpowiedzialne za rozpoznawanie mowy i rozmowę z duchami – stale usprawniane. Jeżeli szukasz informacji, jak grać w Phasmophobia, sprawdź resztę naszych poradników.