w

Jak latać w Genshin Impact?

Genshin Impact oferuje malowniczy i rozległy świat, pełen interesujących lokacji, które możemy poznawać na kilka sposobów. Twórcy poszli śladem The Legend Of Zelda i dali nam możliwość poruszania się w powietrzu. Dowiesz się, w tym poradniku o Genshin Impact, jak latać.

Twórcy z miHoYo zaimplementowali do gry możliwość latania. W początkowym okresie rozgrywki nasza postać otrzymuje skrzydła, które umożliwiają nam dowolne wzbijanie się w powietrze i odbywanie lotu biernego. Poza lekkim szybowaniem, mechanika lotu została wzbogacona o kilka innych elementów, które czynią ją nieco ciekawszym rozwiązaniem. Opiszemy teraz jak latać w Genshin Impact, żeby maksymalnie wykorzystać mechanikę lotów w grze studia miHoYo.

genshin impact jak latać

Genshin Impact jak latać – jak wzbijać się w powietrze?

Latanie w Genshin Impact jest możliwe już w początkowych etapach gry, zaraz po tym, gdy nasza postać otrzyma skrzydła. Żeby latać w Genshin Impact, podczas spadania z większej wysokości, musimy wcisnąć przycisk skoku – bez względu na to, na jakiej platformie aktualnie gramy. Po wciśnięciu przycisku skoku podczas spadania, nasza postać rozłoży skrzydła i rozpocznie szybowanie. W czasie lotu powoli tracimy wysokość, więc zwykle nie będziemy mogli pokonywać w ten sposób większych odległości.

Twórcy dodali do gry jednak kilka elementów, które mogą wydłużyć szybowanie i umożliwiają pokonywanie większych dystansów w powietrzu. Mowa tu o specjalnych „korytarzach” powietrznych, porozrzucanych w określonych miejscach mapy. Wydmuchują one powietrze ku górze, umożliwiając nam szybowanie na większych wysokościach i znacznie wydłużając czas lotu. Jak szybować na większe odległości? Wystarczy przelecieć nad strumieniem powietrza, by wzbić się jeszcze wyżej.

jak szybować skrzydła

Jak szybko szybować?

Poza wertykalnymi korytarzami powietrznymi, w Genshin Impact znajdują się także te horyzontalne. Umożliwiają one znacznie zwiększenie prędkości lotu z jednoczesnym wydłużeniem dystansu, jaki możemy przemierzyć. Poziome korytarze powietrzne spotykamy także podczas zadania z egzaminem na licencję latania.

Latanie to jeden z ciekawszych elementów rozgrywki w Genshin Impact. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie, które Cię nurtowało. Gra studia miHoYo kryje wiele elementów i smaczków, o których więcej przeczytasz TUTAJ.

Napisane przez Redakcja

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

genshin impact jak grać ze znajomymi

Czy Genshin Impact jest multiplayer? Jak grać ze znajomymi?

genshin impact nie działa

Dlaczego Genshin Impact nie chce się włączyć? Czemu nie działa?