Jak być impostorem w Among Us?

Jak być impostorem w Among Us, pewnie zastanawiał się każdy. Gra studia InnerSloth oferuje masę godzin świetnej zabawy – zarówno po stronie impostora, jak i jednego z członków załogi. Jednak to bycie oszustem jest najciekawszym momentem rozgrywki. W poniższym poradniku wyjaśniany, jak zostać oszustem w Among Us.

Among Us to gra zespołowa, w której jednocześnie bierze udział od 4 do 10 członków drużyny i od 1 do 3 oszustów. Drużyna ma na celu wykonywanie poszczególnych zadań, zwykle zróżnicowanych napraw. Impostorzy muszą im w tym wszystkim przeszkodzić, głównie poprzez sabotaż i mordowanie członków drużyny. Mimo, że gra jest interesująca bez względu na to, po której stronie barykady stoimy – to jednak rola impostora jest najbardziej intrygująca. Dlatego wielu graczy zastanawiało się, jak być impostorem w Among Us.

jak być oszustem

Among Us Jak być impostorem

Mimo, że nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, jak zostać oszustem w Among Us, jest sposób na zwiększenie naszej szansy. Twórcy nie zaimplementowali do gry oficjalnego mechanizmu, który pozwalałby zostać impostorem w Among Us, jednak korzystając z kilku prostych sztuczek możemy zwiększyć szansę na to, że zostaniemy przydzieleni do drużyny oszustów.

Pierwszym i oczywistym rozwiązaniem naszego problemu, będzie dołączanie do gier, które mają więcej impostorów. Oczywistym jest, że nasze szanse za zostanie impostorem są większe, w sytuacji gdy liczba oszustów w trakcie jednej rozgrywki wynosi 3, niż wtedy, gdy jest tylko 1 impostor.

jak być impostorem w among us

Prawdopodobieństwo na zostanie oszustem możemy nawet obliczyć. Doktor matematyki – Maciej Kowalski i studentka kongnitywistyki – Maria Kuziak, przygotowali specjalny kalkulator, który wychodzi naprzeciw, wszystkim tym, którzy zastanawiają się jak zostać oszustem w Among Us. Po podaniu kilku prostych danych, kalkulator oblicza ile razy zostaniemy impostorem lub członkiem drużyny w danej liczbie rund.

Jak zostać oszustem? Jest jeszcze jeden sposób

Kolejnym sposobem na zostanie impostorem w Among Us – choć sposobem anegdotycznym – jest próba szybkiej zmiany kapeluszy, podczas ostatniego – 5 sekundowego odliczania to startu meczu. Jednak nie udało nam się znaleźć jednoznacznego dowodu na skuteczność tego rozwiązania. Jednak jeśli ktoś mierzy się z problemem, jak być impostorem w Among Us, to nie zaszkodzi spróbować wszystkiego.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik przybliżył temat bycia oszustem w Among Us. Gra studia InnerSloth to wyjątkowa pozycja na rynku gier wieloosobowych – jeszcze bardziej interesująca podczas grania jako oszust.

Redakcja

GameSouls.pl to portal powstały w 2020 roku, od podstaw budowany przez graczy dla graczy. Tworzymy poradniki, recenzje oraz publicystykę o grach i dziełach popkultury. Wszystko bez banerów reklamowych na całe strony.

Zobacz także: