Diablo II: Resurrected - co trzeba wiedzieć przed nadchodzącą premierą najbardziej wyczekiwanego remastera?

Premiera odświeżonej wersji Diablo II zbliża się wielkimi krokami, a gracze, którzy poczuli nostalgię na wspomnienie wielogodzinnych rozgrywek w 2000 roku nie mogą już się doczekać. Warto wcześniej dowiedzieć się jakie zmiany zostały wprowadzone przez Blizzard i czym właściwie będzie Diablo II: Resurrected.

Diablo II: Resurrected - będzie remasterem czy remakiem?

Jaka właściwie jest różnica między tymi dwoma określeniami? Chociaż remaster często jest mylony z remakiem, to przepaść pomiędzy nimi jest ogromna.
Remake oznacza znaczne rozbudowanie gry, dodanie nowych rzeczy, rozwinięcie fabuły oraz wieloma nowościami, które gracz na nowo będzie musiał poznawać.
Remaster jest odświeżeniem tytułu i dostosowaniem go do współczesnej technologii, a także wprowadzenie kosmetycznych zmian.

diablo II remaster remake

W przypadku Diablo II: Resurrected mamy do czynienia z drugim pojęciem. Blizzard postanowił dochować wierności oryginałowi z 2000 roku i utrzymać jego niepowtarzalny klimat. Chociaż na gracza czeka wiele nowości, to nie będzie tu rozbudowanej fabuły czy dodatkowych aktów. Co w takim razie ulegnie zmianie?

Jakie nowości czekają na gracza w Diablo II: Resurrected?

Grafika i dźwięk

Te dwie rzeczy najbardziej rzucają się w oczy już w pierwszych minutach rozgrywki. Gracza z pewnością zachwyci nowoczesna grafika 3D, nowe modele postaci, stworów, lokacji i przedmiotów, a także dynamiczne oświetlenie i obsługa wyższych rozdzielczości - nawet do 4K!

Zmianie uległa również oprawa dźwiękowa, do której został wprowadzony dźwięk przestrzenny w formacie Dolby 7.1.
Jednocześnie gracz ma możliwość prostego przełączenia ustawień graficznych i dźwiękowych na te znane z 2000 roku, aby przypomnieć sobie wersję oryginalną. Różnica robi oszołamiające wrażenie!

Skrytka wspólna dla wszystkich postaci

Zaskakującym rozwiązaniem w Diablo II: Resurrected jest współdzielona skrytka dla wszystkich postaci z konta gracza. Dodatkowo uległa ona znacznemu powiększeniu. Jest to znaczne udogodnienie dla graczy, którzy lubią zbierać przedmioty i mieć wszystko uporządkowane. To koniec tworzenia nowych postaci, których jedynym zadaniem jest przechowywanie przedmiotów. Nie będzie również problemów z przekazywaniem itemów pomiędzy konkretnymi bohaterami.

Diablo II resurrected

Garderoba

Drobiazg, który doceni każdy, kto z bohatera w grze chce zrobić swojego oryginalnego awatara. Każdy fragment zbroi czy ubioru będzie można dowolnie farbować, a czasem nawet zmienić jego grafikę. Dzięki temu gracze będą mogli stworzyć niepowtarzalne postacie, które będą się od siebie różnić i z którymi będzie można się utożsamiać.

Cutscenki

Wszystkie materiały wideo, które podbiły serca graczy w 2000 roku zostaną odświeżone i będą prezentować się na naprawdę wysokim poziomie!

Automatyczne podnoszenie złota

Rozwiązanie zostało zaczerpnięte z Diablo III. Teraz walcząc z potworami nie będzie konieczności klikania na złoto, ponieważ postać automatycznie będzie je podnosić. Oczywiście istnieje możliwość wyłączenia tej opcji. Jest to ukłon w stronę weteranów, którzy lubi własnoręcznie podnosić wszelkie skarby.

Diablo II: Resurrected - co nie ulegnie zmianom?

Fabuła i zawartość gry

Gracz ma do przejścia dokładnie to samo Diablo II, które pojawiło się w 2000 roku. Doskonale znane 5 aktów, identyczna fabuła, te same postacie oraz przedmioty, które pojawiły się w oryginale wraz z dodatkiem Lord of Destruction. W tej kwestii nic nie ulegnie zmianie.

Klasy postaci

Tutaj również nie ma co liczyć na nowości. Do dyspozycji gracza będzie 7 klas bohaterów:
- amazonka
- czarodziejka
- nekromanta
- druid
- zabójczyni
- paladyn
- barbarzyńca
W dalszym ciągu nie będzie można zmieniać płci postaci. Miłą niespodzianką jest, że od samego początku będzie można wybrać dowolnego z bohaterów, bez konieczności jego odblokowania.

Diablo II remaster

Rozmiar ekwipunku

Chociaż rozmiary skrytki uległy znacznemu powiększeniu, to ekwipunek postaci pozostał bez zmian. Gracz w dalszym ciągu będzie musiał zmierzyć się z licznymi dylematami!

Drobne błędy w mapie

Co może być zaskakujące, Blizzard postanowił nie łatać drobnych exploitów, które nie wpływały na rozgrywkę w zbyt dużym wymiarze. Oznacza to tylko tyle, że jeśli gracz ponad 20 lat temu znalazł w Diablo II miejsce, w którym bezpiecznie może stać i bić bossa bez ryzyka śmierci, to w Diablo II: Resurrected wciąż będzie istniała taka możliwość. Będzie to doskonała okazja do przetestowania swojej pamięci!

Battle.net – częściowo

Gra obsługuje wszystkie współczesne udogodnienia Battle.netu, takie jak lista znajomych, zabezpieczenia czy dedykowane serwery.
Jednocześnie zabiera gracza w podróż w czasie do 2000 roku, gdzie w pokojach rozmów toczyły się wielogodzinne dyskusje i nawiązywały liczne znajomości.
Będzie istniała również możliwość tworzenia gier na lokalnych serwerach i znajdywania ich w Battle.necie. Dokładnie tak, jak odbywało się to 20 lat temu.

Diablo II: Resurrected - co jeszcze warto wiedzieć?

Niedawno ujawniona została ostateczna data premiery gry: 23 września 2021 roku. Remaster kultowego tytułu ma być dostępny na platformach:
- PC
- Xbox Series X/S
- Xbox One
- PlayStation 5
- PlayStation 4
- Nintendo Switch.

Grę można zakupić w przedsprzedaży. Na każdą z platform oferowana jest w dwóch wersjach:
- Diablo II: Resurrected
- Diablo II: Resurrected + Diablo III z dodatkiem Reaper of Souls i pakietem Przebudzenie Nekromantów, skrzydłami Objęcia Nienawiści oraz zwierzakiem Mefisto (w ramach Prime Evil Collection)
Podstawowa wersja Diablo II: Resurrected dostępna jest za 39.99 (ok. 180 zł).
Pełny pakiet Prime Evil Collection można kupić za 59.99 euro (ok. 270 zł).

Redakcja

GameSouls.pl to portal powstały w 2020 roku, od podstaw budowany przez graczy dla graczy. Tworzymy poradniki, recenzje oraz publicystykę o grach i dziełach popkultury. Wszystko bez banerów reklamowych na całe strony.