w

DBD Co daje prestiż?

Prestiż w DBD daje możliwość odblokowania ciekawych aspektów postaci. W poniższym poradniku skupimy się na tym – co daje prestiż w DBD i czy warto skorzystać z możliwości prestiżowania naszego Ocalałego.

Dead By Daylight jest pełne unikalnych umiejętności postaci czy elementów wyposażenia, które zwiększają nasze szanse przetrwania podczas próby The Entity.  Wydając punkty krwi w drzewku krwi Dead By Daylight, odblokowujemy nowe perki, offeringi i przedmioty, które możemy potem wykorzystać podczas starcia z Zabójcą. Wraz z wypełnianiem kolejnych drzewek krwi, nasza postać awansuje o kolejne poziomy.

dead by daylight prestiż sieć krwi

Maksymalny poziom postaci w DBD, to poziom 50. Osiągnięcie maksymalnego stopnia rozwoju postaci otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju – w tym możliwość prestiżowania naszej postaci. Co daje prestiż DBD? Po wbiciu najwyższego poziomu w Dead By Daylight, możemy dalej wydawać punkty krwi w drzewku postaci – spowoduje to dalsze zdobywanie przedmiotów i umiejętności, lecz nie wpłynie na zwiększenie poziomu.

Drugą opcją jest prestiżowanie postaci w Dead By Daylight. Jeżeli się na to zdecydujemy, Prestiż w DBD daje możliwość odblokowania rzadkiej, zakrwawionej skórki postaci. Ale to nie wszystko – z wyborem tego rozwiązania wiążą się też pewne negatywne konsekwencje.

DBD Co daje prestiż?

Poza odblokowaniem unikalnej, zakrwawionej skórki dla naszej postaci, prestiżowanie w DBD wiąże się też z pewnymi stratami. Więc co dokładnie daje prestiż w Dead By Daylight?

  • Prestiżowanie daje możliwość odblokowania jednej zakrwawionej części postaci – która jest częścią kompletu. Żeby skompletować wszystkie zakrwawione części do danego Ocalałego, konieczne będzie kilkukrotne prestiżowanie tej samej postaci.

  • Resetuje naszą postać do pierwszego poziomu.

  • Powoduje utratę wszystkich perków, offeringów, przedmiotów i ulepszeń do tych przedmiotów.
  • Może zwiększyć szansę na otrzymanie dużo lepszych przedmiotów i dodatków w drzewku krwi (bloodweb), podczas kolejnego levelowania postaci.
dbd zakrwawiona postać świnia

Prestiż – Zakrwawiona postać w Dead By Daylight

Wiemy już, co daje prestiż DBD. Czy są jeszcze jakieś ograniczenia? Tak – na jednej postaci możemy prestiżować maksymalnie 3 razy. Czyli akurat tyle, ile potrzeba, by odblokować wszystkie części kompletu zakrwawionej skórki naszej postaci.

Prestiż w Dead By Daylight może zwiększyć nasze szanse na otrzymanie lepszych przedmiotów podczas dalszego rozwoju naszej postaci w drzewku krwi. Daje także okazję do otrzymania unikalnych i bardzo klimatycznych, zakrwawionych wersji postaci Ocalałych – które znacznie wyróżniają się na tle standardowych skinów. Jeżeli zakrwawiona postać w DBD jest twoim celem – powinieneś zwrócić uwagę na prestiż Dead By Daylight.  

Sprawdź nasze inne poradniki do gry DBD.

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak używać DOTS Projector Phasmophobia

Jak działa D.O.T.S Projector w Phasmophobia?

postacie DBD ocaleni

DBD Ocalali – wszystkie postacie w Dead By Daylight