Cyberpunk 2077 Czy Jackie musi umrzeć?

W pewnym momencie wszyscy szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy Jackie musi umrzeć. Jackie Welles to sympatyczny wielkolud i wieloletni przyjaciel V – Cyberpunk 2077 niezwykle dobrze wprowadza nas w bliskie relacje, jakie łączą go z protagonistą – toteż z wielkim smutkiem można zareagować na moment, w którym Jackie umiera w taksówce Delamaina. Czy tak musi być? Czy w Cyberpunk 2077 Jackie musi umrzeć?

UWAGA - SPOILERY

cyberpunk 2077 czy jackie musi umrzec

Jackie Welles to pierwszy i najważniejszy sidekick protagonisty w grze Cyberpunk 2077. Przyjaźń, rodzina i lojalność, to najważniejsze wartości jakie wyznaje – jest niezwykle sympatyczną postacią, która towarzyszy nam przez cały I Akt Cyberpunk 2077. Zapalony motocyklista i miłośnik twórczości Ernesta Hemingwaya – z niezwykłym uporem, wraz z V, pragnie trafić na szczyt drabiny sukcesu w Night City. Niestety – skok w Konpeki Plaza ma dla Jackiego tragiczne skutki – przyjaciel V ginie z rąk Arasaki. W chwili śmierci bohatera na usta ciśnie się pytanie – czy Jackie musi umrzeć? Jak się okazuje, odpowiedź nie musi być całkowicie twierdząca.

delamain

Czy Jackie musi umrzeć w Cyberpunk 2077?

Jeżeli chodzi o sam przebieg i zakończenie skoku w Konpeki Plaza, nie ma opcji, żeby Jackie uniknął śmierci na siedzeniu taksówki Delamaina. Pod koniec I Aktu Cyberpunk 2077 Jackie musi umrzeć i nic nie jest w stanie go uratować. Bez względu na to, jak bardzo różnie próbowalibyśmy podejść do sposobu przechodzenia pierwszego aktu, śmierć przyjaciela V jest nieunikniona. To wątek ściśle powiązany ze scenariuszem, który stanowi motor napędowy dla dalszej historii – element smutny, ale konieczny. Nie znaczy to jednak, że Jackie umiera całkowicie.

cyberpunk czy jackie musi umrzec

Chcemy uniknąć sypania ostrych spoilerów, które zniszczyłyby sporą część zabawy podczas odkrywania kolejnych wątków fabularnych w Cyberpunk 2077. Dlatego podpowiemy tylko, że w trakcie gry, V będzie miał okazję ponownie spotkać się ze „zmarłym” przyjacielem. W jaki sposób? Odpowiedź kryje się głęboko w odmętach Arasaki, pod niewinną nazwą - Mikoshi. Zatem – czy Jackie musi umrzeć w Cyberpunk 2077? – i tak, i nie. Postać umiera pod koniec aktu pierwszego, jednak w trakcie odkrywania kolejnych zakątków fabularnych okazuje się, że Jackie także został wprowadzony do projektu Mikoshi.

cyberpunk jackie

„Mano, czy da się uratować Jackiego?”

Nie zdradzimy odpowiedzi na to pytanie. Podpowiemy tylko, że wątek fabularny jeszcze raz zahacza o postać przyjaciela V i jego psyche uwięzioną w Mikoshi. Cyberpunk 2077 od CD Projekt to gra o gigantycznej fabule, kryjącej masę interesujących wątków i niespodziewanych zwrotów. Czy Jackie musi umrzeć? Na pewnym etapie rozgrywki się o tym przekonasz.